DOTA 2 Turnuvası The International’ın Biletleri İade Ediliyor

Valve, Romanya'da COVID-19 vakalarının artması nedeniyle Dota 2 turnuvası The International'ın bilet satışını iptal etti. Şirket, daha önce bilet alan kişilere paralarının iade edildiğini açıkladı.

Valve tarafından yapılan açıklamada, Romanya’da düzenlenmesi planlanan DOTA 2 turnuvası The International‘ın iptal edildiği bildirildi. Koronavirüs vakalarının ülkede artış göstermesi nedeniyle böyle bir karar alan şirket, biletlerin iade edileceğini belirtti.

MOBA hayranlarının heyecanla bekledikleri DOTA 2 turnuvası The International, 12-17 Ekim tarihleri ​​arasında Bükreş’te gerçekleşecekti. Fakat hükümet, son zamanlarda COVID-19 vakalarının artması nedeniyle yeni kısıtlamaları devreye soktu. Romanya, Bulgaristan’ın hemen önünde, Avrupa Birliği’nde ikinci en düşük aşı oranına sahip ülke konumunda.

DOTA 2 Turnuvası The International Seyircisiz Düzenlenecek

DOTA 2 turnuvası The International

The International 2021 için satılan tüm biletlerin iade edileceğini belirten Valve, “Hayranları etkinliğe canlı olarak davet etmek istedik, ancak artık hem izleyicilerin hem de katılımcıların sağlığı gereği bu kararımızı iptal etmek zorundayız. Bilet satın alanlara otomatik olarak tam bir geri ödeme yapılacaktır” açıklamasında bulundu.

7 Ekim’de grup aşamasıyla başlayacak olan DOTA 2 turnuvası, seyircisiz gerçekleştirilecek. Valve, “Dünyanın en iyi DOTA takımlarını sahneye davet etmeyi ve bu deneyimi dünya çapında milyonlarca hayranla çevrimiçi paylaşmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Turnuva, İsveç’ten Romanya’ya Taşınmıştı

DOTA 2 turnuvası

Pandemi, geçen yılın başından bu yana birden fazla video oyunu etkinliğinin iptaline neden oldu. Bu hafta, dünyanın en iyi 40 dövüş oyunu oyuncusunun Las Vegas’ta yarışacağı Evo turnuvası, COVID-19 nedeniyle iptal edildi.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen DOTA 2 şampiyonası The International, başlangıçta İsveç’in başkenti Stockholm’de yapılacaktı. Fakat İsveç Spor Federasyonu, e-spor’u elit spor müsabakası saymadığı ve organizasyona izin vermediği için, turnuva Romanya’ya kaydırılmıştı.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol