DOTA 2

MMORTS
Takip Et
1

İncelenmemiş

6.9

Kullanıcı

Dota 2 Dereceli Maçlarına Telefon Numarası Şartı Geldi

Oyunun eşleştirme sisteminde önemli değişiklikler meydana gelecek.

Valve tarafından geliştirilen Dota 2’nin eşleştirme sistemine gelen değişiklikler ile yeni zorunluluklar oyuna eklenecek. Dereceli maçlara giriş yapabilmeniz için Steam hesabınıza cep telefonu numaranızı kaydetmeniz gerekecek. Birden fazla hesaba sahip olan oyuncuların avantaj elde etmesinin önüne geçmek isteyen Valve, daha adil bir eşleştirme sistemi yaratmak istiyor.

Bu işlemi gerçekleştirmek için 4 Mayıs’a kadar süreniz bulunuyor. Birden fazla hesaba aynı cep telefonu numarasının bağlanamayacağını da hatırlatalım. Eğer verilen tarihe kadar gerekli işlemi uygulamazsanız ve hesabınızda onaylanmış cep telefonu numaranız kayıtlı olarak bulunmazsa dereceli maçlara giriş yapamayacaksınız.

Hesabınıza bir cep telefonu numarası eklemeyi ve maçlara kayıt yaptıktan sonra da kaldırmayı düşünürseniz de ceza alacaksınız. Bu durumda dereceli maçlardan men cezası alan oyuncuların, Steam hesaplarına üç ay boyunca yeni cep telefonu numarası kaydı yapmaları da engellenecek.

Ayrıca maçlar için takımınız olmadan tek başınıza sıraya girdiğiniz zaman, yine sizin gibi tek başına sıraya girenlerle eşleşme seçeneğini de kullanabileceksiniz. Eski sistemde daha hızlı eşleşmeler yaşanması için tek başına sıraya giren oyuncular takımların yer aldığı maçlara dahil ediliyorlardı. Fakat bu da hazır takımların arasına düşen tek oyuncular için zorluk yaratabiliyordu. Artık kendiniz gibi tek oyuncu olarak sıra bekleyen rakiplerle eşleşebileceksiniz.

Raporlama Ve Disiplin Sistemleri üzerine gelen değişiklikle, yüksek oranda raporlanan oyuncular bir süreliğine dereceli maçlara katılamayacaklar.

Dota 2’nin Steam sayfasına gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>