Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Donald Trump, Twitter Benzeri Kendi Sosyal Medya Platformunu Açtı

Sinir uçlarına dokunan paylaşımları sebebiyle Twitter hesabı kapatılan eski ABD Başkanı Donald Trump, kaldırılan tweet’lerini içeren bir WordPress blogu açtı.

Dört yıllık görevi boyunca hem ABD hem de dünyada tartışma yaratan icraat ve söylemlere imza atan Donald Trump, yapılan son seçimlerde Beyaz Saray’a veda etmişti.

Başkanlık süresince Twitter’ı son derece aktif bir şekilde kullanan Trump, ülkeye adeta sosyal medya paylaşımları ile şekil veriyordu. Kullandığı ifadeler sebebiyle Twitter’dan pek çok kez uyarı alan eski ABD Başkanı, en sonunda platformdan banlanmıştı.

donald trump

Bunun üzerine kendi sosyal medya ağını kuracağını söyleyen Trump, en sonunda dediğini yaptı. Trump’ın eski kampanya yöneticisi Brad Parscale’a ait olan Campaign Nucleus tarafından kurulan platform, aslında bir WordPress blogundan ibaret. Teması itibarıyla Twitter’a bir hayli benzeyen internet sitesi, Trump’ın kaldırılan tweet’lerini içeriyor.

İsteyen kişiler, e-postaları ve telefon numaraları aracılığıyla bildirim almak için platforma kayıt olabiliyorlar. Kullanıcılar ayrıca Trump’ın gönderilerini Facebook ve Twitter‘da da paylaşabiliyorlar. Twitter paylaşım seçeneği şu anda çalışmıyor, ancak Facebook, insanların Trump’ın yasaklanan gönderilerini paylaşmasına şimdilik izin veriyor.

kendi sosyal medya platformu trump

Ocak ayında, sağcı bir grubun ABD Kongre Binası‘na saldırmasının ardından Trump, olayların sorumlusu olduğu gerekçesiyle Facebook’tan ve Twitter’dan yasaklanmıştı. Eski ABD Başkanı’na ait sosyal medya hesaplarının yeniden açılıp açılmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Dönemin ABD Başkanı Donald Trump, seçim sonuçlarının hileli olduğu iddiasıyla Beyaz Saray’ın önünde miting düzenlemişti. Mitinge katılan on binlerce gösterici ise daha sonra Kongre’ye yürümüş ve binaya girmeye çalışmıştı. Yaşanan olaylar sonucunda biri polis memuru olmak üzere toplamda beş kişi yaşamını yitirmişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.