Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Doctor Strange 2’nin Açılış Gişesi, İlk Filmi İkiye Katladı

6 Mayıs'ta vizyona giren Marvel Sinematik Evreni'nin (MCU) yeni filmi Doctor Strange in the Multiverse of Madness, şimdiden dünya çapında 450 milyon dolar gişe hasılat elde etti.

Yeni Marvel filmi Doctor Strange in the Multiverse of Madness, göz kamaştırıcı bir başlangıca imza attı. 6 Mayıs’ta izleyicilerle buluşan yapım, ABD sinemalarındaki ilk üç gününde 185 milyon doları cebine koydu. CNN’e göre film şimdiden dünya çapında 450 milyon dolar gişe hasılatı elde etmiş durumda.

Başrolünde Benedict Cumberbatch’in olduğu Doctor Strange 2, ABD gişe tarihinin en iyi 11’inci açılışını gerçekleştirdi. 2016 yılında vizyona giren ilk film, açılış hafta sonunda 86 milyon dolar kazanmıştı. Bu rakamı ikiye katlamayı başaran Multiverse of Madness, Marvel Sinematik Evreni’nin (MCU) yeni fenomeni olma yolunda ilerliyor.

Doctor Strange 2 Gişede Yarım Milyar Dolara Yaklaştı

Doctor Strange 2 gişe hasılatı

Spider-Man: No Way Home‘daki olayların sonrasında geçen film, büyücü süper kahramanımız Doctor Strange’in paralel evrenlerindeki kötü güçlerle savaşını konu alıyor. Sam Raimi tarafından yönetilen Doctor Strange in the Multiverse of Madness, etkileyici korku unsurları ve göz kamaştırıcı görsel efektleri ile öne çıkıyor.

Mevzu bahis bir Marvel filmi olunca kırılan gişe rekorları artık sıradanlaştı. Öyle ki, 2008 yılında Iron Man ile kapılarını açan MCU, o zamandan bu yana toplam 25 milyar dolardan fazla bilet geliri sağladı ve sayısız gişe rekoru kırdı. Fakat Doctor Strange 2‘nin pandeminin halen devam ettiği bir dönemde bu denli bir açılışa imza atması gerçekten etkileyici.

2022’de vizyona girecek bir diğer Marvel filmi Thor Love and Thunder olacak. Chris Hemsworth ve Natalie Portman’ın başrollerini paylaştığı yeni Thor filmi, 8 Temmuz’da izleyicilerle buluşacak. Doctor Strange 2’den önce izlemeniz gereken Marvel filmlerine ve dizilerine yer verdiğimiz içeriğimizi okumayı ihmal etmeyin!

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Fragmanı

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.