DLive İçerik Oluşturucuları Kazanmaya Devam Ediyor!

DLive yayıncılara para kazandırmaya devam ediyor.

Son yıllarda inanılmaz bir popülariteye ulaşan canlı yayın platformları 7’den 70’e milyonlarca kullanıcıya sahipler.

Ülkemizde ve dünyada canlı yayın platformlarında yayın yaparak para kazanma trendi günden güne artarken çeşitli yayın platformları da kapılarını kullanıcılarına açıyorlar. Kaliforniya merkezli internet canlı yayın platformu olan DLive’da bu canlı yayın platformlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizde oyuncular ve içerik üreticileri tarafından büyük bir ilgiyle takip edilen DLive İngilizce dil seçeneğine sahipti. İlk dil desteğini alan yayın ve video platformu Türkçe dil desteğini kullanıcılarına sundu.

Türkçe dil desteğinden sonra da ülkemizdeki faaliyetlerine hız veren DLive, Lino Network üzerinden içerik oluşturucularına destek vermeye devam ediyor. DLive platformu üzerinden canlı yayın yapan içerik oluşturucuları yayın süresince Lino puan kazanıyorlar. İzleyenler dilerlerse yayıncıya bağış yapabiliyor ve yayıncının daha fazla puan kazanmasını sağlayabiliyorlar. Buna ek olarak Lino Network’de yayıncıları içerik bonus puanları ile ödüllendiriyor. Yayıncılar kazandıkları bu puanları paraya dönüştürebiliyor ve kullanabiliyorlar.

Tüm katılımcıları uzun vadeli ekonomik büyümeye teşvik eden DLive, blockchain teknolojisini kullanıyor. DLive’da anlık 40 bin izleyiciye sahip olan yayıncılar haftada ortalama bin ABD doları eş değerinde dijital para kazanabiliyorlar.

İçerik oluşturuculara yüksek bir gelir kaynağı sunan DLive hakkında DLive Topluluk Başkanı Metin Redjepi yaptığı açıklamada; “Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dijital platformlardaki canlı yayına ilgi giderek artıyor. Özellikle oyuncuların tercih ettiği canlı yayın platformları aynı zamanda bir kazanç kaynağı olarak da görülüyor. DLive’ın internet yayıncılığının geleceğine yön vereceğini düşünüyorum. Ödüller ve hediye puanlarla online video yayıncıları ve kullanıcılarına önemli destekler sağlıyoruz. Şu anda aktif olarak aylık kullanıcı sayımız 1 milyona ulaştı. DLive’da yayıncıların yanı sıra izleyiciler de ödüllendiriliyor. Türkiye’den büyük bir ilgi görünce ilk dil opsiyonunu Türkçe yaptık. Gördüğümüz ilgi ile birlikte Türkiye’de daha yoğun çalışmalara odaklandık” dedi.

DLive kullanıcı kitlesini artırmaya hızla devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>