Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Disney’den Atatürk Dizisi Hakkında Resmi Açıklama

The Walt Disney Company, dijital yayın platformu Disney Plus yerine FOX TV'de gösterilmesine karar verilen Atatürk dizisi hakkında resmi bir açıklama yaptı.

Disney’in yapımına 8 milyon dolar harcadığı Atatürk dizisini dijital yayın platformu Disney Plus‘tan çekip, yalnızca Türkiye’de olacak şekilde FOX TV‘de yayımlama kararı alması, büyük bir tepki toplamıştı. Yakın zaman önce Türkiye ve Almanya gibi bazı ülkelerdeki yerel içerik üretimini askıya alan şirket, bunun bir parçası olarak çok sayıda dizi ve filmi abonelik servisinden kaldırmıştı.

Bununla birlikte, uzun süredir beklenen Atatürk dizisinin iptal edilmediği ve Cumhuriyet’in 100’üncü yılının kutlanacağı 29 Ekim’de yayımlanacağı açıklanmıştı. Disney, bu taahhüdünü yerine getirecek, ancak projenin gösterileceği yer Disney Plus değil, FOX TV ve sinemalar olacak. Nitekim tepki çeken nokta da burası zira global ölçekte hazırlanan ve kadrosunda yabancı oyuncuların da olduğu içeriğin yalnızca lokalde yayımlanacak olması bazı tartışmaları ve iddiaları beraberinde getirdi.

Atatürk Dizisi, İki Film Halinde Gösterime Girecek

atatürk dizisi disney plus iptal

Dün, gazeteci Candaş Tolga Işık, Disney’in konuya dair resmi bir açıklama yapacağı bilgisini paylaşmıştı. Beklenen o açıklama az önce geldi. The Walt Disney Company bünyesindeki FOX ve prodüksiyon firması Lanistar Medya tarafından kamuoyuna yapılan ortak açıklama şöyle:

“TV’ye özel ilk film, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda FOX kanalında yayınlanacak ve ardından sinema filmi vizyona girecek. İkinci film ise 22 Aralık’tan itibaren sinemalarda olacak. Her iki film de 2024 yazında FOX ekranlarında yer almaya başlayacak. Yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin’in oturduğu ‘Atatürk’te Mustafa Kemal Atatürk’ü Aras Bulut İynemli canlandırırken, yapımcılığı Saner Ayar ve Hakan Karamahmutoğlu üstleniyor”

İlk Film, 29 Ekim’de FOX TV’de Yayımlanacak

The Walt Disney Company Türkiye Genel Müdürü Cenk Soner ise “Atatürk içeriğimizi Cumhuriyetimizin 100. yılında izleyicilerimiz ile buluşturuyoruz. İçerik stratejimizde yapılan değişiklikler sonucunda iki film olarak planladığımız Atatürk’ün ilk TV özel versiyonunun FOX kanalımızda yayınlanmasının ardından, iki film sinemalarda ve sonrasında FOX ekranlarında olacak. Böylece, ‘Atatürk’ü çok daha geniş kitlelere ulaştırmış olacağız” dedi.

Kısacası, başlangıçta altı bölüm olarak planlanan Atatürk dizisi, iki film halinde yayımlanacak. Bunların iki 29 Ekim’de FOX TV’de, ardından 3 Kasım’da sinemalarda gösterilecek. İkinci film, 22 Aralık’ta yine sinemalarda vizyona girecek. 2024 yazında ise her iki filmi FOX ekranlarda göreceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.