Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Disney, Star Wars KOTOR Remake İçin Yeni Açıklamalarda Bulundu

Kotor remake projesi için Disney ekibi yeni açıklamalarda bulundu. Oyunun rafa kaldırıldığı haberlerine çeşitli yanıtlar verdi.

Disney firması Star Wars: Knights of the Old Republic’in yeniden yapım sürümü hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamaya göre remake sürümünün hala çok kişi tarafından bekleniyor ve ekip bu talepleri karşılamak istediklerini aktarıyor.

Geliştirici Aspyr ile yapım ortakları Lucasfilm Games ve Sony Interactive Entertainment arasındaki bir iş birliği olarak duyurulan oyun, Eylül 2021‘de PS5 konsoluna özel olarak duyuruldu. Bu sürüm ilk etapta konsol özel olarak kalacak ancak sonrasında ise diğer platformlara doğru çıkışını gerçekleştirecek. Ancak geldiğimiz noktada birçok rapor yeni sürümün sorunlu olduğunu gösteriyor ve özellikle son yıllarda oyuna çıkış yapmayacağına dair çeşitli bilgiler yer alıyor.

Star Wars KOTOR Remake Şimdilik Yolda 

Yeni sürümün aktif olarak geliştirilme aşamasında olup olmadığına dair çelişkili raporların bulunduğu bu süreç içerisinde Disney oyun başkanı Sean çeşitli açıklamalar yapıyor ve şunları aktarıyor: “Bariz nedenlerden dolayı sizlere projenin gidişatı hakkında pek fazla açıklama yapamıyorum. Ancak KOTOR remake projesinin çok kişi tarafından beklendiğini ve bu durumdan dolayı gurur duyduğumuzu aktarabiliyorum.

kotor e1579860001763

Geldiğimiz noktada Bloomberg muhabiri Jason Schreier yeni açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi: Remake projesinin çıkıp çıkmayacağını şu an için söyleyemem. Ancak Sabre Interactive ekibinden 2 kişi bana kimsenin oyun üzerinde çalışmadığına dair çeşitli bilgiler yer almasına rağmen hala proje üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Oyunun geniş bir hayran kitlesi bulunuyor ve gerçekten de bekleyenin bir hayli fazla olduğunu görebiliyoruz. Geçtiğimiz senenin Mayıs ayı içerisinde Embracer‘a ait stüdyolar Aspyr ve Sabre Interactive’in bu proje üzerinde çalıştığı doğrulandı ve daha sonra Sabre’nin yeniden yapımın geliştirmesini devraldığı iddia edildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.