Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Disney Plus’tan Netflix’e Büyük Darbe Vuracak İşbirliği!

Netflix ile rekabet halinde olan dijital yayın platformu Disney Plus, ünlü K-pop grubu BTS ile kapsamlı bir içerik anlaşmasına imza attı.

Haziran ayı itibarıyla Türkiye’de yayın hayatına başlayan streaming servisi Disney Plus, pazardaki en büyük rakibi Netflix ile arasındaki farkı kapatacak çok önemli bir yayın anlaşmasına imza attı. Platform, dünyaca ünlü K-pop grubu BTS ile çok kapsamlı bir ortaklık için el sıkıştı.

Disney Plus BTS arasındaki anlaşma, yeni bir antoloji albümünden BTS temalı bir mobil oyuna kadar pek çok projeyi içeriyor. Ayrıca yakında platforma birden fazla BTS dizisi de gelecek.

Disney Plus BTS Ortaklığı Duyuruldu

disney plus bts

Disney’in streaming savaşlarındaki en büyük rakibi olan Netflix, yakın zaman önce bir diğer K-pop müzik grubu Blackpink ile ortaklık kurmuştu. Fakat BTS’in global ölçekteki etkisi düşünüldüğünde Disney’in bu girişimi platformu farklı bir noktaya taşıyabilir.

Öte yandan ARMY olarak bilinen BTS hayran grubu, sosyal medyadakini etkinliğini her geçen gün artırıyor. Disney Plus BTS ortaklığından sonra platforma üye kişi sayısının artmasında önemli bir rol üstlenebilirler ki, zaten Disney’in beklentisi de bu yönde. Dünya çapında milyonlarca K-pop hayranı, kendilerini BTS hayran grubunun bir parçası olarak görüyor.

K-Pop Grubuyla İlgili İçerikler Geliyor

YouTube video

Ek olarak, Güney Kore merkezli müzik şirketi HYBE ve Walt Disney Company Asia Pacific, Disney Plus’a gelecek en az beş içerikten oluşan bir yayın anlaşması imzaladı.

Tüm bu ortaklıkların, hem K-pop hayranları hem de Asya pazarını streaming servisine yönlendirmesi bekleniyor. Peki, siz Disney Plus BTS ortaklığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.