Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Disney Plus’ın Toplam Abone Sayısı Netflix’e Yaklaştı!

Disney Plus, şirketin 1 Ekim’de sona eren dördüncü mali çeyreği için 12,1 milyon yeni abone kazanmayı başardı ve Yahoo Finance‘e göre bu abone kazancı, analistlerin tahminlerinden 3 milyon daha fazla.

Toplamda olarak Disney Plus, ESPN Plus ve Hulu için 14.6 milyon abonelik ekleyerek toplam yayın abone sayısını şimdiye kadar yaklaşık 236 milyona çıkardı. Disney’in ülkemizde de yayın hayatına başlayan ana platformu 164 milyon abonesiyle tek başına henüz Netflix numaralarına ulaşamamış olsa da, şirketin üç hizmetinin tümü, yayın devi ile rekabet edebilecek sayıda abone topladı.

Disney Plus Zarar Etmekten Kurtulamadı

Disney Plus

Netflix, Ekim ayında yayınladığı son kazanç raporunda yaklaşık 223.09 milyon aboneye sahip olduğunu açıklamıştı. Yani iki devin arasında hala 50 milyon gibi bir abone farkı var ancak bu farkın hızla kapandığı da bariz. Abone sayısındaki etkileyici büyümeye rağmen, Disney’in yayın platformundan kaynaklanan işletme zararı çeyrek için 0,8 milyar dolardan 1,5 milyar dolara yükseldi.

Yayın devi, yüksek üretim ve teknoloji maliyetleri ile pazarlama giderlerindeki artış nedeniyle dönem içinde daha fazla kayıp yaşadı. Ayrıca, geçen yılki Black Widow ve Jungle Cruise gibi çeyrek için Premier Access sürümleri de yoktu. Bununla birlikte, kayıplar kısmen, Aralık ayında daha da yükselecek olan abonelik maliyetleriyle dengelendi.

Walt Disney CEO’su Bob Chapek, şirketin fiyat artışları ve Disney Plus’ta reklam destekli bir katmanın başlatılması sayesinde yayın platformundan kaynaklanan zararın gelecekte daralmasını beklediğini söyledi. Şirket, “ekonomik iklimde anlamlı bir değişiklik” olmadığını varsayarak, Disney Plus’ın 2024 mali yılında kârlılık elde etme yolunda olduğuna bile inandığını belirtti.

Hatırlarsanız, Disney bu Aralık ayında abonelik fiyatlarını her yerde artıracak ve Disney Plus için reklam destekli katman Türkiye fiyatı henüz belli olmasa da 8 Aralık’ta ayda 11 dolara çıkış yapacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.