Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Disney Plus Türkiye Fiyatına Zam Geldi

Haziran ayında yayın hayatına başlayan Disney Plus Türkiye, abonelik ücretlerine zam yaptı. 34,99 TL olan aylık üyelik, bundan sonra 64,99 TL olarak fiyatlandırılacak. Detaylar haberimizde.

Disney Plus Türkiye fiyatına beklenen zam geldi. Kısa süre önce yurt dışındaki abonelik ücretlerini güncelleyen streaming platformu, aylık ve yıllık üyeliklerde büyük bir artışa gitti. Geçtiğimiz haziran ayında ülkemize giriş yapan yayın servisi, aylık 34,99 TL gibi son derece rekabetçi bir fiyat belirlemişti. Türkiye macerasında yarım yılı geride bırakan platform, artık daha pahalı olacak.

Peki, fiyat değişikliğinden sonra Disney Plus Türkiye ne kadar oldu? Disney Plus aylık üyelik, 30 liralık artışla 64,99 liraya yükseldi. 349,90 lira olan yıllık abonelik ise tam 300 lira zamla 649,90 lira oldu. Söz konusu fiyatlar, 8 Aralık’tan itibaren üye olacak yeni kullanıcılar için geçerli olacak. Platformun kütüphanesinde Marvel, Star Wars, Disney / Pixar ve daha birçok ünlü markaya ait içerikler yer alıyor.

Disney Plus Türkiye Fiyatı Aylık 64,99 TL Oldu

disney plus türkiye fiyatı

Disney Plus fiyatına gelen zammın pek de şaşırtıcı olmadığını söylemek, sanıyorum yanlış olmaz. Bu sene içinde Netflix abonelik ücretlerinin iki kez zamlandığına şahit olduk. Ayrıca BluTV ve Exxen gibi yerli streaming platformları da fiyat güncellemelerine gitti. Firmaların, yüksek enflasyon ve dolar kuru gibi ekonomik faktörlere gözlerini kapatması mümkün olmadığı için, zam yolunu seçmek durumunda kalıyorlar.

Tabii önümüzde, yıllardır aynı fiyat politikasını izleyen bir Amazon Prime Video örneği de var. 2020 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren yayın servisi, Popüler filmler ve dizilerden oluşan geniş bir içerik kataloğunu ayda 7,90 TL gibi son derece uygun bir ücretten sunuyor. Ayrıca buna Prime Gaming ve Amazon alışverişlerinde ücretsiz kargo gibi fırsatlar da dahil.

Disney Plus fiyat zammına kullanıcıların nasıl bir tepki verecekleri merak konusu. Güncellemenin ardından dijital yayın platformunun güncel abonelik ücretlerine aşağıdan, resmi web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

  • Aylık abonelik: 64,99 TL
  • Yıllık abonelik: 649,90 TL

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.