Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Disney Plus Fiyatı Artıyor (Reklamlı Abonelik Geliyor)

Dünyanın en popüler yayın platformları arasında yer alan Disney Plus, abonelik fiyatlarını artıracağını açıkladı. Ayrıca önümüzdeki ay reklam destekli yeni bir planın da kullanıcılara sunulması planlanıyor.

Dünyanın en çok tercih edilen dijital yayın platformlarından Disney Plus fiyat artışına gidiyor. Artan enflasyon ve maliyetler nedeniyle böyle bir karar aldıklarını belirten şirket, düzenlemenin aralık ayından itibaren devreye alınacağını açıkladı. Ayrıca daha önce duyurulan reklam destekli abonelik planı da yine gelecek ay kullanıcılara sunulacak. Bu katmanda saat başına 4 dakikalık reklam gösterilecek.

Bu arada fiyat artışının yalnızca ABD’de geçerli olduğunu belirtmekte fayda var. Zammın ardından Disney Plus fiyatı ayda 8 dolardan 11 dolara çıkacak. Reklamsız bir yıllık abonelik ücreti ise 110 dolar olacak. Reklam destekli üyelik planı ise aylık 8 dolar, yıllık ise 80 dolar olarak belirlendi. Zamlı Disney Plus fiyatını ödemek istemeyen kullanıcılar, ayda 8 dolardan üyeliklerini devam ettirebilecekler, ancak artık içeriklerde reklam görmeye başlayacaklar.

Disney Plus Reklamlı Üyelik Aralıkta Geliyor

disney plus fiyat zam

Bir diğer yayın hizmeti Netflix de kısa süre önce reklam destekli abonelik paketini kullanıma sunmuştu. ABD, Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Kore, Meksika, İspanya ve Birleşik Krallık’ta başlayan plan, ayda 6,99 dolara mal oluyor. Yeni üyelik seçeneğinin Türkiye’de ne zaman devreye alınacağı ise henüz bilinmiyor.

Öte yandan Netflix reklamlı üyelikte temel plandaki tüm içerikler yer almazken, Disney Plus reklamlı abonelikte herhangi bir kısıtlama yok. Kullanıcılar, aynı içerikleri saat başına 4 dakika reklam görecek şekilde izleyebilecekler. Disney Plus fiyatı ülkemizde aylık 34,99 TL, yıllık ise 349,90 TL. Hangi yayın servisine üye olacağınıza karar veremiyorsanız, en iyi dijital yayın platformlarını karşılaştırdığımız rehberimize göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.