Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Disney Plus Atatürk Dizisinden Tüyleri Diken Diken Eden Fragman

Disney Plus, Atatürk dizisi için ilk tanıtım fragmanını yayınladı. Başrolde Aras Bulut İynemli'nin yer alacağı dizi, 2023'te çıkış yapacak.

Bu yıl içerisinde Türkiye’de abonelik hizmetine açılan Disney Plus, Atatürk‘ü anlatan bir dizi projesine imza atacağını duyurmuştu. Başrollerinde Aras Bulut İynemli, Mehmet Günsür, Songül Öden ve Sarp Akkaya gibi ünlü isimlerin yer aldığı diziye; yabancı aktörlerden de katılım gerçekleşti. Dizinin kadrosuna, La Casa de Papel dizisinde Helsinki karakterine hayat veren Darko Peric ve hepimizin tanıdığı Emma Watson dahil oldu.

Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandıracak olan Aras Bulut İynemli, dizinin duyurulduğu günden bu yana uzun süreli bir kampa katıldı. Kampta yalnızca dizi için eğitim alan oyuncu, dış dünyayla neredeyse iletişimini kesti. Oyuncunun, karakter için bu kadar çalışmış olması ise hayranlarından övgüler almasına yol açtı. 2023’te Cumhuriyetimizin tam 100. yılında yayınlanacak olan 6 bölümlük Disney Plus yapımından ilk tanıtım videosu geldi.

Disney Plus Atatürk Dizisi 29 Ekim 2023’te Çıkacak

Disney Plus

Tanıtım videosuna göz attığımızda, Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını Gelibolu/ Conkbayırı’nda görüyoruz. Bilindiği üzere Atatürk, aslen Gelibolu savaşıyla ünlenmiş ve bu büyük zafer sayesinde Türk milletine inanç aşılamıştı. Videonun devamında, siperden ayrılarak güneşe doğru yürüyen Atatürk; tüyleri diken diken eden bir şiir okuyor.

Namık Kemal’in Vatan Mersiyesi şiirinin ilk kıtasını seslendiren oyuncu ”Âh yaktık şu mübârek vatanın her yerini. Saçtık eflâke kadar dûdunu, ateşlerini… Kapadı gözde olanlar çıkacak gözlerini. Vatanın bağrına düşman dayadı hançerini. Yoğimiş kurtaracak bahtı kara mâderini.” diyor. Ve videonun sonuna kadar tüylerimizi diken diken ediyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.