Discord’dan Kullanıcıları Sevindirecek İki Yeni Özellik

Discord, hesap değiştirme aracı ve videolu sohbetlerde arka plan değiştirme özelliğini duyurdu.

Discord, oyuncuların çevrimiçi etkileşim kurmak için kullandıkları en popüler platformlardan bir tanesi. Kullanıcıların metin ve sesli/görüntülü aramalar yoluyla sosyalleşmelerini sağlayan zengin özelliklere sahip bir iletişim aracı.

Bu güçlü hizmet aynı zamanda arkadaşların birlikte YouTube videoları izlemesine, Clubhouse benzeri ses odalarına katılmasına ve grup olarak müzik dinlemesine olanak tanıyan bir sisteme de sahip. Öne çıkan özelliklerinin çoğunu ücretsiz olarak kullanabilirsiniz ancak şirketin, daha fazla avantajın kilidini açan isteğe bağlı bir abonelik hizmeti de mevcut.

Bu platforma yapılan en son eklemeler, video görüşmeleri için özel arka planlar ve beta sürümünde yeni bir hesap değiştirici olacak.

Discord

Discord; Sohbette Arkaplan Değiştirme

Şirket, dün video görüşmelerine özel arka plan desteği getirdiğini bir gönderi ile duyurdu. Bu özellik, Zoom ve Google Meet gibi bazı popüler video konferans uygulamalarında zaten mevcuttu.

Varsayılan olarak, tüm kullanıcılar bir illüstrasyon koleksiyonundan seçim yapabilecek. Ücretsiz paketin bir parçası olarak bir bulanıklık seçeneği de dahil. Arka plan olarak kullanmak üzere kendi resimlerini yüklemek isteyen kullanıcıların, hizmetin premium aboneliği olan Nitro’ya geçmeleri gerekecek.

Discord; Hesap Değiştirici Nedir?

Geçen ay Discord’un yakında uygulama içinde hesap değiştirmenize izin verebileceğini bildirmiştik. Çoğu kullanıcının beklediği özellik nihayet uygulamaya eklenecek. Reddit yazarı u/SilentBlade999’ın paylaştığı gibi, şirket şu anda yeni hesap değiştirme aracını belirli kullanıcılarla beta olarak test etmeye başladı.

Reddit yazarı, uygulamanın web versiyonunda yeni özelliğin aktif olduğunu bildirdi ancak bazı kullanıcılar ise yorumlar bölümünde, mobil uygulamada da bu özelliğin aktifleştiğini söyledi. Discord’un özelliği yakında tamamen kullanıma sunup sunmayacağı veya şimdilik küçük bir kullanıcı yüzdesine sadık kalıp kalmayacağı belli değil.

Görüntülü aramalar için Discord kullanıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol