Discord ve Sony Ortaklık Kurdu, 2022 Yılında PlayStation’a Entegre Edilecek

Sony dün yaptığı açıklama ile birlikte oyuncular için geliştirilen iletişim programı Discord ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Geçtiğimiz haftalarda haberini yaptığımız üzere, Microsoft’un 12 Milyar Dolarlık teklifini reddeden Discord, Sony ile anlaşma sağladı. Discord’un potansiyel alıcı Microsoft ile görüşmelerinin başarısız olmasından sadece birkaç gün sonra, Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, şirketle ortaklık kurduğunu açıkladı. Ve bunun yanı sıra, son derece popüler olan iletişim hizmeti (Aralık 2020 itibariyle aylık 140 milyon aktif kullanıcı kaydetti), önümüzdeki yılın başlarından itibaren PlayStation’a entegre edilecek.

Discord Sony

Sony, Discord ile yaptığı ortaklık için açıklamalarda bulundu. “PlayStation’da, dünyanın her yerinden oyuncuların birbirleriyle bağlantı kurmasını, yeni arkadaşlıklar ve topluluklar oluşturmasını ve eğlenceli deneyimler ve kalıcı anılar paylaşmasını sağlamak için sürekli olarak yeni yollar arıyoruz. Oyuncular tarafından popüler hale getirilen ve dünya çapında her ay 140 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan iletişim hizmeti Discord ile yeni bir ortaklığı duyurmaktan heyecan duyuyoruz.”

“Ekiplerimiz birlikte, Discord’u PlayStation Network‘teki sosyal ve oyun deneyiminize bağlamak için şimdiden sıkı çalışıyor. Amacımız, Discord ve PlayStation deneyimlerini gelecek yılın başlarında konsolda ve mobil cihazlarda bir araya getirerek arkadaşların, grupların ve toplulukların birlikte oyun oynarken takılmalarına, eğlenmelerine ve daha kolay iletişim kurmalarına olanak sağlamaktır.”

“Oyuncularımız için bu deneyimleri hayata geçirmek için Sony Interactive Entertainment, Discord’un Series H raundunun bir parçası olarak bir azınlık yatırımı yaptı. Kurucu ortaklar Jason Citron ve Stan Vishnevskiy ile yaptığımız ilk sohbetimizde, hayat boyu sürecek oyun sevgisinden ve ekiplerimizin arkadaşları ve toplulukları yeni yollarla bir araya getirmeye yardımcı olma konusundaki ortak tutkusundan ilham aldım. Oyuncuları topluluklar oluşturmaları ve paylaşılan oyun deneyimlerinden keyif almaları için güçlendirmek yaptığımız işin merkezinde yer alır, bu nedenle bu yolculuğa dünyanın en popüler iletişim hizmetlerinden biriyle başlamaktan heyecan duyuyoruz.”

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol