Discord, Tacizle Mücadele İçin Yapay Zeka Şirketi Satın Aldı

Discord, çevrimiçi taciz ve istismarı tespit etmek ve denetlemek için yapay zeka destekli yazılım geliştiren bir şirketi satın aldı.

Özellikle potansiyel olarak farklı inançlara veya ilgi alanlarına sahip büyük insan grupları aynı yerde bir araya geldiğinde, internetin hızla berbat bir yer haline gelmesi mümkün. Discord, insanların takılmak ve genel olarak sağlıklı topluluklar oluşturmak için popüler bir platform olduğunu kanıtlamış olsa da, aynı zamanda bir kişinin başkalarıyla bazen hoş olmayan ve hatta potansiyel olarak tehlikeli karşılaşmalar yaşayabileceği bir alan haline geldi.

Reddit ve Quora gibi topluluk kurullarında, sıklıkla, “Discord neden bu kadar inanılmaz derecede tehlikeli?” şeklinde sorular sorulmaya başladı. Güzel bir topluluk yaratmaya çalışan insanların açtığı gruplar, hiç beklemedikleri bir anda din, etnik köken, cinsel yönelim ve taciz gibi olaylar yaşanabiliyor.

Toplulukların oluşturulmasını kolaylaştıran anlık mesajlaşma ve VoIP uygulaması, platformda kaçınılmaz olarak ortaya çıkan toksisite ve tacizle sürekli olarak mücadele etmekte. Uygulama, belki sadece birkaç yıl öncesine göre gözle görülür şekilde daha huzurlu, ancak şirket durumu daha da iyileştirmek için çalışıyor. Şirket dün, amacı izleme ve denetleme olan bir girişim olan Sentropy adlı bir YZ şirketini satın aldığını duyurdu.

Discord

Discord’un Kullanıcı Sayısı 150 Milyonu Aştı

Sentropy tarafından satın almayla ilgili olarak yayınlanan bir açıklamaya göre, şirketin odak noktası, çevrimiçi nefret ve istismarın her zaman mevcut olan zorluğuna hitap ederek dünyayı hem dijital hem de fiziksel olarak iyileştirmek. Discord, 2015’te ilk ortaya çıkışından bu yana sürekli bir büyüme gördü, oyuncular için bir iletişim platformunun ötesine geçerek diğer konuları da içeriyor ve amacı, insanların güvenli ve güvenilir bir şekilde bağlantı kurmasını sağlamak.

Sentropy ve Discord’un bir araya gelmesinin amacı, çevrimiçi kötüye kullanımla mücadele ederken kullanıcı gizliliğini ve güvenliğini artırarak sohbet platformunun Güven ve Güvenlik özelliklerini geliştirmek olacak. Buna duyulan ihtiyaç, uygulamanın aylık kullanıcı tabanının yakın zamanda 150 milyonu aşmasıyla daha da belirginleşti.

Yalnızca 2020’de şirket, rıza dışı, istismar amaçlı içerik ve taciz nedeniyle 160.000’den fazla hesabı sildi. Sentropy satın alımının kullanıcı tarafında nasıl deneyimleneceği veya şirketin denetleme ve güvenlik araçlarının perde arkasında kalıp kalmayacağı tam olarak belli değil.

Sentropy, Discord’a odaklanmaya geçerken, şirketin mevcut güvenlik ürünleri kapatılacak, ancak Sentropy CEO’su ve Kurucu Ortağı John Redgrave, müşterilere, topluluklarını korumak için alternatifler bulma konusunda şirketin onlara yardımcı olacağına dair güvence verdi. Redgrave’e göre Discord’un Sentropy’yi satın almasının faydalarından biri, çalışma çözümlerinin benzer düşünen topluluklarla paylaşılması ve yalnızca Discord’a fayda sağlamaması.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol