Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Discord Profiline Hesap Bağlama Seçeneği Geliyor

Discord, kimlik doğrulamasında güven sağlamak için profile hesap bağlama seçeneği getirecek. Artık diğer platformlardaki hesaplarınız, Discord sayfanızda görünecek.

Discord, kullanıcıların diğer platformlardaki hesapları kullanarak kimliklerini doğrulamaları için yeni bir özellik geliştiriyor. İsmi Connections olarak açıklanan bu özellik, önümüzdeki haftalarda hizmete sunulacak. Artık hesap kimliğinizi; Xbox, PlayStation, Steam, Epic Games, TikTok, Twitter, YouTube, Twitch, Instagram, Spotify ve Facebook hesaplarınızla doğrulayabileceksiniz.

Sunucu profilinize hesapları bağladığınızda, takipçi sayınız veya Spotify’dan dinlediğiniz müzikler Discord’da görünecek. Platform yöneticileri, hesaplarını Connections ile doğrulayan ve çeşitli koşulları karşılayan kullanıcılara belirli kanallara erişim gibi avantajlar sunacak. Yöneticiler, kişilerin devamlılığını doğrulayabilmek içinse belli koşullar sunacak.

Discord Bazı Yeni Özelliklerini Kullanıma Sundu

Discord

Kullanıcılar hesap bağlama kısmında bu doğrulamanın şartlarını görecekler. Örnek verecek olursak, Steam hesabı bağlamanız için ”Steam’de x oyununa sahip olmanız gerekiyor.” gibi. Yöneticiler, bir sunucuya katılmadan önce hesapları bağlamış olsanız bile özel bilgilerinize kesinlikle erişemeyecek. Ayrıca hangi bilgilerinizin ya da hesaplarınızın profilinizde gözükmesini istediğinizi seçebileceksiniz.

Bu arada Discord, belirli hizmetler için yeşil onay işaretleri sunmaya başlıyor. Bu simge, incelenen ve onay alan bir geliştiriciyi diğerlerinden ayırt etmeyi sağlayacak. Bugün itibariyle bu resmi uygulamalardan 22 tanesi kullanıma sunuldu. Bu arada geliştiriciler, yeni bir API kullanarak Connections özelliklerini desteklemek için uygulamalar oluşturabilir veya güncelleyebilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.