Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Discord Ödeme Yöntemi Onaylamıyor: Çözümü Nedir?

Dünyanın en popüler sohbet platformlarından Discord'da Nitro üyeliği almak istiyor, ancak girdiğiniz ödeme yöntemi onaylanmıyor olabilir. Bu rehberimizde, sorunun çözümü için deneyebileceğiniz yöntemleri ele alıyoruz.

Discord ödeme yöntemi onaylamıyor – Yalnızca oyuncuların tercih ettikleri bir platform olmaktan çıkan ve her alana hitap eden bir sohbet platformuna dönüşen Discord, hiç tartışmasız günümüzün en popüler iletişim mecralarından biri konumunda.

Uygulamada kendi sunucularınızı oluşturabilir, diğer insanlarla görüntülü ve sesli sohbet edebilir, Nitro üyeliği sayesinde kapsamlı özelleştirmeler yapabilir ve ilgi duyduğunuz konular hakkında paylaşım yapan sunuculara katılabilirsiniz.

Discord Ödeme Yöntemi Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Son dönemde birçok kullanıcı, Discord ödeme yöntemi konusunda sorun yaşadıklarını bildiriyor. Bilindiği üzere Nitro abonesi olmak için aylık ödeme yapmanız gerekiyor. Bunu için bir kart bilgisi girmeniz şart. Bu rehberimizde, ödeme yönteminin kabul edilmemesine yol açan sorunu ele alıyoruz ve etkili çözüm yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

1. Ön Ödemeli Kart Kullanmayın

Çoğunlukla internet üzerinden satın alma işlemleri için tercih edilen ön ödemeli kartlar, ne yazık ki Discord tarafından desteklenmiyor. Eğer bir banka ya da dijital ödeme kuruluşuna ait ön ödemeli kartınızı Nitro aboneliği için kullanmak istiyorsanız, bunda başarılı olamazsınız.

Bu arada, Discord’un uygulamasında PayPal desteği olmasına rağmen, bu ödeme yönteminin ülkemizde geçerli olmadığını da hatırlatmakta fayda var. Şirket, 2016 yılında ülkemizdeki faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmıştı.

2. Ödeme Yöntemini Değiştirin

discord ödeme yöntemi onaylamıyor

Discord ödeme yöntemi onaylanmıyor ise mevcut olanı değiştirmeniz gerekebilir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Discord’u açın.
  • Sol altta, profilinizin olduğu kısımdaki çark simgesine basarak Kullanıcı Ayarları’nı açın.
  • Faturalandırma sekmesine tıklayın ve Ödeme Yöntemi Ekle butonuna basın
  • Şimdi kart bilgilerinizi girin ve talimatları izleyin.

Bu adımların ardından varsayılan ödeme yönteminizi değiştirebilir ve Nitro aboneliği için başka bir ödeme yöntemi ayarlayabilirsiniz.

3. Limit Yetersiz ya da Kartınızın Son Kullanma Tarihi Geçmiş Olabilir

Discord’a tanımladığımız kredi / banka kartınızın limiti yetersiz olduğu için ödeme alınamıyor olabilir. Kartınızın kullanılabilir limitini kontrol ettikten sonra ödeme işlemi için tekrar deneyin. Bir diğer ihtimal de, kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olmasıdır. Böyle bir durumda, içerisinde limit olsa dahi kartınızı kullanamazsınız. Yapmanız gereken, bankanızla iletişime geçmek ve kartınızı yenilemektir.

4. Discord’u Yeniden Başlatın

discord ödeme sorunu

Ödeme sorunu Discord kullanıcılarının zaman zaman karşılaştıkları bir sorun haline geldi. Çözüm için hesabınızdan çıkış yapmayı ve uygulamayı kapatıp yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar, bu yöntemle sorunun çözüldüğünü bildiriyor. Discord’u açtıktan sonra ödeme yönteminizin tekrardan onaylamayı deneyin.

5. Discord Hizmet Durumunu Kontrol Edin

Hataya bilinen bir kesinti neden oluyorsa DownDetector ve Discord Status gibi sitelerden hizmet durumlarını kontrol edebilir ve sorunun devam edip etmediğini takip edebilirsiniz. Ayrıca X (eski adıyla Twitter) gibi sosyal medya platformlarındaki Discord’un destek sayfaları da mevcut kesintiler hakkında güvenilir bilgiler sağlayabilir.

6. VPN veya Proxy Bağlantısını Kesin

Bazı kullanıcılar, çeşitli nedenlerle VPN tercih ederler, ancak bazı platformlar ve oyunlar bu hizmetleri engellemeye çalışırlar. Bu da Discord ödeme yöntemi onaylamıyor hatasına yol açabilir. Eğer uygulamaya VPN veya proxy aracılığıyla erişiyorsanız, kullandığınız hizmetin bağlantısını kesin ve yeniden giriş yapmayı deneyin.

7. Discord Destek ile İletişime Geçin

ödeme sorunu discord

Umarız yukarıdaki çözümler Discord’daki ödeme yöntemi sorununu çözmüştür, ancak her şeyi yaptıktan sonra bile hala sorunlarla karşılaşıyorsanız bu, Discord’dan kaynaklıyor olabilir. Bu durumda Discord Destek ile iletişime geçmelisiniz. Dilerseniz bu sayfadan yaşadığınız sorun hakkında bir talep gönderebilirsiniz.

Bu rehberimizde, Discord ödeme yöntemi onaylamıyor sorununa değindik. Umarız yukarıdaki yöntemlerden en az biri yaşadığınız sorunu çözmüştür. Daha fazlası için Discord oyun etkinliği gizleme, engelleyenleri görme ve mikrofon sorunu gibi diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.