Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Discord Odaya Giriş Sesi Nasıl Değiştirilir?

Dünyanın en popüler sohbet platformları arasında yer alan Discord'da odaya giriş sesinizi birkaç adımda kolaylıkla değiştirebilirsiniz.

Discord odaya giriş sesi nasıl değiştirilir? Daha çok oyuncuların tercih ettiği bir sohbet platformu olarak bilinse de, son birkaç yılda oyun dışı kullanımlar için de uğrak noktalardan biri haline gelen Discord, popülaritesini artırmaya devam ediyor.

Bildiğiniz üzere platformda kendi sunucularınızı oluşturabiliyorsunuz. Bunlar belirli bir konuya veya topluluğa odaklanabileceği gibi, yalnızca kendi arkadaş çevrenizi de kapsayabilir. Gerçek zamanlı sesli iletişim ya da mesajlaşma için her sunucu içerisine kanallar ekleyebilirsiniz. Bu sayede insanlarla her zaman iletişimde kalabilirsiniz.

Discord Giriş Sesinizi Değiştirebilirsiniz

Dünya genelinde her ay 200 milyona yakın insanın kullandığı Discord, kullanıcılara geniş bir özelleştirme yelpazesi sunuyor. Arayüzden temaya, profil fotoğrafından biçimli yazılara kadar daha iyi ve kişisel bir deneyim elde edebilmenize imkan tanıyan çeşitli özellikler mevcut. Odaya giriş sesinizi değiştirmek de bunlardan biri.

discord giriş sesi

Discord’da odaya giriş sesini değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Discord uygulamasını açın ve sunucuya katıldığınız sesli kanalı seçin.
 2. Sesli kanala katıldıktan sonra, sağ üst köşede bulunan Ayarlar simgesine tıklayın. Bu simge dişli çark şeklinde görünür.
 3. Açılan ayarlar menüsünde, Oda Ayarları veya Kanal Ayarları seçeneğini bulun ve tıklayın.
 4. “Kanal Ayarları” sayfasında, Giriş Ses Efekti veya benzer bir adla ses değiştirme seçeneğini arayın.
 5. Ses efektini değiştirmek için Ses Değiştir veya benzer bir düğmeye tıklayın. Bu düğme, genellikle bir hoparlör veya mikrofon simgesi olabilir.
 6. Ses efektini değiştirmek için kullanabileceğiniz farklı efekt seçenekleri arasından istediğinizi seçin. Genellikle mevcut efektler arasında robot sesi, balıkçı sesi, uzay sesi ve daha fazlası bulunur.
 7. Seçiminizi yaptıktan sonra, Uygula veya Tamam düğmesine tıklayarak ses efektini ayarlayın.

Discord Ses Paneline Ses Ekleme

Discord, sesli sohbetler sırasında konuştuğunuz kişiye tıpkı emojiler gibi ses efektleriyle tepki verebilmenizi sağlıyor. Yalnızca masaüstü sürümünde yer alan Ses Paneli özelliği, çeşitli tarzda efektlerden oluşan bir ses kütüphanesine sahip, ancak dilerseniz siz de kendi ses dosyalarınızı ekleyebilirsiniz. Tabii, bunun için aşağıdaki kriterlerin karşılanmış olması gerekiyor:

 • Dosyanız en fazla beş saniye uzunluğunda olmalıdır.
 • Dosyanız MP3 formatında olmalıdır.
 • Boyutu 512 kb’den fazla olamaz.

Şimdi gelelim Discord’a nasıl ses yükleyebileceğinize:

 1. Ekranınızın soluna gidin ve sesli sohbet ile kullanılabilir sunucu simgelerinizden birini seçin.
 2. Sol ekran sekmesinde bulunan kanal ses sohbetlerinden birini seçin. Sesli sohbetlerin yanında bir hoparlör simgesi vardır.
 3. Sohbete girin ve profil kısmının üzerindeki müzik notu simgesine tıklayın.discord odaya giriş sesi değiştirme
 4. Kullanılabilir seslerle birlikte bir sekme açılacaktır. + Ses Ekle butonuna basın.
 5. Sesiniz için ekrandaki talimatları izleyin. Dosyayı yüklemeniz, bir ad ve emoji atamanız ve birimi ayarlamanız gerekir.discord giris sesi
 6. “ Yükle ” seçeneğini seçin ve sesi kullanmaya başlayın.

Bu adımların ardından, sesli sohbetteki diğer kullanıcıların söylediklerine dilediğiniz efekt ile tepki verebileceksiniz. Bu yazımızda Discord odaya giriş sesi değiştirme ve ses paneline efekt ekleme işlemlerine değindik. Umarız yardımcı olmuşuzdur. Soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.