Discord Geliştiricilere Yüzde 90 Gelir Vadediyor!

Discord, Epic Store'dan daha az komisyon alacak.

Oyuncuların yakından tanıdığı Discord geçtiğimiz aylarda oyun mağazası açmış ve tüm geliştiricilere oyunlarını farklı bir platformda yayınlama alternatifi sunmuştu.

Birbirinden farklı oyun dağıtım platformları duyurulurken geçtiğimiz günlerde Epic Store’da oyuncuların erişimine açıldı. Yayınlanan oyunlardan yüzde 12 gibi düşük bir komisyon alacağını duyurun Epic Store her iki haftada bir ücretsiz bir oyunda yayınlayacak. Şuanda Subnatica’yı ücretsiz olarak oyunculara sunan yeni oyun dağıtım platformu çeşitli geliştiricilerle de anlaşma yaptı.

Oyuncuların yakından tanıdığı popüler mesajlaşma ve sesli sohbet uygulaması Discord geçtiğimiz aylarda oyun dağıtım platformunu oyunculara sunmuştu. Beta olarak duyurulan mağaza bugün yeniden gündeme geldi. Geliştiricilere yüzde 90 gelir vadeden Discord, oyunlardan yüzde 10’luk bir komisyon alacağını duyurdu. 2019’dan itibaren oyuncuların erişimine açılacak olan Discord oyun mağazası tüm geliştiricilerden yüzde 10’luk bir komisyon alacak. Yani yüzde 90’lık gelir geliştiricilerin kendisine kalacak.

Steam oyunlardan yüzde 30 gibi bir komisyon alırken, Epic Store’un yüzde 12’lik bir komisyon alması geliştiricilerin yüzünü güldürmüştü. Discord’un yüzde 10’luk komisyonu duyurması ile oyun dağıtım platformu iyice kızışacak gibi görünüyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol