Discord Arkadaş Bulma ve Ekleme Özelliklerini Kolaylaştıracak

Geçtiğimiz günlerde 7 milyar dolar piyasa değerine ulaşan Discord, kendisini geliştirmeye ve faydalı özellikler eklemeye devam ediyor.

Discord, mobil uygulaması için arkadaş bulmanızı ve eklemenizi kolaylaştıracak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Mesajlaşma servisi şu anda ”Arkadaşlarını Bul” adlı özelliği az sayıda kullanıcıyla test ediyor. Şirket, bu özelliğin gelecekteki güncelleme ile yayınlandığı zaman nasıl çalışacağını anlattı.

Reddit Discord alt dizininde yakın zamanda yayınlanan bir gönderide, Discord’un ürün ekibinin bir üyesi ”Arkadaşlarını Bul” özelliğiyle ilgili ayrıntıları paylaştı. Gönderiye göre, telefonunuzun kişi listesindeki kişileri keşfetmenize ve Discord üzerinden onlara arkadaşlık isteği göndermenize olanak tanıyan isteğe bağlı bir bir özellik olacak.

Discord’un bu özellikten yoksun olması, kullanıcıların platformda arkadaşlarını bulmalarını zorlaştırıyordu. Arkadaşlarını Bul özelliği, size telefonunuzun kişi listesinden Discord’da bulunan kişilerin bir listesini göstererek bu sorunu çözmeyi amaçlıyor. Böylece, arkadaş ağınızı çok daha kolay ve hızlı bir şekilde genişletebileceksiniz.

Ancak yalnızca bu özelliği etkinleştirmiş arkadaşlarınızı bulabileceksiniz. Öte yandan, kişi listenizdeki kişilerin sizi Discord’da keşfetmesini istemiyorsanız, özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Her iki tarafın da kişi listesine birbirini eklememesi durumunda Arkadaşlarınızı Bul özelliğinin çalışmayacağını da belirtelim.

Discord

Kişi listenizi Discord ile paylaşma düşüncesi güvenlik sebeplerinden dolayı sizi endişelendiriyorsa Discord, kişi listenizden senkronize ettiği tüm telefon numaralarını kriptografik olarak gelişmiş bir teknoloji ile şifreleyeceğini iddia etti. Hizmet, kişi adlarını yüklemeyecek ve herhangi bir aksiliği önlemek için işlenmemiş telefon numaralarını depolamayacak.

Bu güvenlik sistemi aynı zamanda spam yapan kişileri önleyecek ve engellediğiniz kişilerle değil, yalnızca tanıdığınız kişilerle eşleşmenizi sağlayacak. Discord ayrıca Arkadaşlarını Bul özelliğini devre dışı bırakmanın veya Discord hesabını silmenin tüm kişi verilerinizi sunucularından otomatik olarak kaldıracağını ve hizmetin iletişim bilgilerinizi başka bir amaçla kullanmayacağını garanti etti.

Discord, Arkadaşlarını Bul özelliğini Kanada’daki az sayıda kullanıcıyla test ediyor. Şu anda platform, daha geniş bir sunumla ilgili herhangi bir bilgi paylaşmadı. Platform, bu özelliğin yanı sıra, kullanıcıların daha geniş kitleler için bir “Sahne Kanalı” oluşturmasına olanak tanıyan bir Clubhouse alternatifi üzerinde de çalışıyor.

2 Yorum

 1. Irmak

  Discord arkadaşımı bul özelliğini nasıl devre dışı bırakabilirim?

  Yanıtla
  • Berk Baylançiçek

   Merhaba. Kullanıcı Ayarları > Gizlilik ve Güvenlik sekmesinden, kimlerin size arkadaşlık isteği yollayabileceğini ayarlayabilirsiniz.

   Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol