Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Discord Arka Planı Nasıl Değiştirilir?

Grup sohbetlerinizi kişiselleştirmek için Discord arka planınızı kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Peki, bunun için hangi adımları izlemeniz gerekiyor?

Discord Arka Plan Değiştirme – Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan Discord, günümüzün en çok tercih edilen sohbet uygulamaları arasında yer alıyor. Oyuncuların birbirleriyle haberleşmek için kullandıkları platform, daha kişisel bir deneyim için pek çok özelleştirme seçeneğine sahip.

Bu rehberimizde, Discord arka plan değiştirme işlemini sizler için adım adım anlattık. Dilerseniz açık ve koyu temalar arasından seçim yapabilir, ya da BetterDiscord kullanarak daha gösterişli ve etkileyici ek arka plan temaları yükleyebilirsiniz.

Discord Arka Plan Değiştirme

discord arka plan nasıl değiştirilir

Herhangi bir iletişim uygulamasında olduğu gibi Discord da, kullanıcılarına açık veya koyu arka plan ayarları arasında geçiş yapma seçeneği sunar. Öncelikle bu ayarlamayı nasıl yapacağınızla başlayalım:

  1. Discord uygulamasının kullanıcı ayarlarına gidin (masaüstünde sol alt köşedeki dişli şeklindeki simgedir. Telefonunuzda ise sağ alt köşedeki profil simgesine tıklayabilirsiniz)
  2. Uygulama Ayarları başlığı altındaki Görünüm sekmesine basın.
  3. Açık veya Koyu arasından seçim yapın.

Eğer koyu ve açık modun ötesinde bir arka plan arıyorsanız, üçüncü taraf bir yazılım olan BetterDiscord‘u yüklemeniz gerekir. Fakat yapacağınız değişiklikler, telefonunuzda değil, yalnızca masaüstü uygulamanız için geçerli olacaktır.

Discord Tema Değiştirme

1- Buradan BetterDiscord’u indirin.

betterdiscord tema indir

2- Lisans koşullarını kabul edin, İleri‘ye tıklayın ve ardından BetterDiscord’u Yükle‘yi seçin.

discord arka plan değiştirme

3- Discord’a tıklayın.

4- Yükle seçeneğine basın.

5- BetterDiscord web sitesinden kullanmak istediğiniz bir tema seçin ve İndir‘e tıklayın.

discord tema değiştirme

6- Kullanıcı ayarları sayfanıza gitmek için sol alt köşedeki dişli simgesine tıklayın.

discord kullanıcı ayarları

7- BetterDiscord bölümünü görene kadar aşağı kaydırın.

8- Temalar‘a tıklayın.

discord arka plan değiştirme 2

9- Tema Dosyasını Aç‘a tıklayın. Bu, BetterDiscord için indirdiğiniz temayı koymanız gereken klasördür. İlgili temalar içine yerleştirildiğinde, BetterDiscord temaları sayfasında otomatik olarak görünecektir.

discord arka plan

10- Temayı etkinleştirmek için, tema adının sağındaki anahtarı değiştirin. Anahtarı tekrar değiştirerek temayı kapatabilirsiniz.

discordbetter tema değiştirme

Bu rehberimizde, Discord arka plan değiştirme işlemini sizlerle paylaştık. Havalı Discord isimleriDiscord ne kadar internet yerDiscord hareketli PP nasıl yapılır ve en iyi Discord müzik botları gibi diğer kılavuzlarımızı da göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.