Discord Apple M1 İşlemci Uygulamasını Yayınladı

Discord uygulaması Apple M1 işlemcilere sahip Mac modelleri için yeni uygulamasını test olarak yayınladı.

Oyuncu merkezli mesajlaşma, sesli sohbet ve video akış platformu olan Discord, Mac kullanıcılarını sevindirecek bir özelliği duyurdu.

Discord Apple M1 işlemci destekli uygulamasını yayınladı. Apple M1 işlemcili Mac cihazı kullanıcıları artık Discord’u daha yüksek performans ile kullanabilecek.

Discord Apple M1 İşlemci

Discord Apple M1 İşlemci Desteğini Discord Canary Uygulamasıyla Sunuyor

Eğer ki Apple M1 işlemcisine sahip Mac modeline sahipseniz Discord uygulamasını daha yüksek performans ve daha düşük güç tüketimi ile kullanabilirsiniz. Discord Apple M1 işlemci destekli Discord Canary uygulamasını yayınladı. Discord Canary uygulaması, Discord uygulamasının özelliklerini taşıyor olsa da Discord’un test ettiği bazı yeni özelliklere de sahip. Bu nedenle M1 işlemci desteği şu an kullanıcılara test olarak sunuluyor. Discrod’un kısa süre içerisinde ana uygulamasının da M1 işlemci sürümünü yayınlaması bekleniyor.

discord apple m1 islemci uygulamasini yayinladi 3

M1 işlemcili macOS cihazları için Discord Canary uygulamasının en son sürümünü indirmek için Discord Test İstemci Sayfası’na girmeniz gerekiyor. Bu sayfa üzerinden macOS başlığının altında yer alan Discord Canary bağlantısına tıklayarak uygulamayı indirebilirsiniz.

Uygulama şimdilik bazı ufak hatalar içeriyor olsa da Discord deneyimini düşürmüyor. Apple M1 işlemcileri ARM temelli olması nedeniyle daha yüksek performansta ve daha düşük güç tüketimi ile uygulamaları çalıştırabiliyor. Apple’ın bir yılı aşkın bir süredir sunduğu M1 işlemcili Mac modelleri için diğer uygulama geliştiricileri de bu işlemciyi destekleyen uygulamalarını yayınlamaya başladı.

Avatar of Burak KÖSE
Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol