Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Disco Elysium Geliştiricilerinin Yeni Oyunu Yolda

Mükemmel RPG oyunu olan Disco Elysium'un yaratıcıları Studio ZA/UM, 2019 hitinin devamı olmayabilecek yeni bir oyun üzerinde çalışmalara başladı. Yeni oyun bizleri uzaya götürecek.

Bir iş ilanına dayanarak, Mart 2022’de bağımsız stüdyo ZA/UM’nin Unreal Engine 5’teki ilk projeleri Disco Elysium‘un devamını geliştirebileceği haberleri gündem olmuştu. Son yılların en iyi RPG’lerinden birini yaratan ekibin oyunu merakla bekleniyordu.

Bir yıl önce oyunun baş yazarı Helen Hindpere, GamingBolt ile yaptığı bir röportajda, devam oyununun geliştirileceğinin neredeyse kesin olduğunu belirtmişti. Bu röportajdan sonra oyuncular büyük bir beklentiye girdi. Resmi Türkçe çevirisi de yolda olan oyunun Türkiye’den hayran sayısı da fazlasıyla arttı.

Disco Elysium Ekibinin Yeni Oyunu

Disco Elysium
Ekibin ilk oyunundan bir görsel.

Bununla birlikte, ZA/UM’nin Birleşik Krallık merkezindeki yeni iş ilanı, geliştiricinin tamamen farklı bir oyun üzerinde çalıştığını veya aynı anda iki oyun geliştirdiğini gösterdi. Şirket tarafından istihdam edilen kişi sayısı yaklaşık 65 olduğundan, iki oyunun aynı anda geliştirilmesi mümkün.

Gerçekten de şirket, “olağanüstü olanı görselleştirme yeteneği, görsel hikaye anlatımı tutkusu, ilham verici konseptler yaratma ve geliştirme deneyimi” ve “bilim kurgu ve uzay sevgisi” olan bir konsept sanatçısı aradığını duyurdu.

İş ilanı, işe alınan kişinin görevlerinden birinin bir bilim kurgu evrenine uygun dış dünya ortamları, binalar ve iç mekanlar tasarlamak olacağını söylemeye devam ediyor. Dolayısıyla bu açıklamanın Disco Elysium’un devamına işaret ettiğini varsaymak zor ancak, ZA/UM ne yaparsa yapsın takipte kalmakta fayda var çünkü Disco Elysium gerçekten büyük bir iş başardı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.