Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Diego Maradona FIFA 22’den Kaldırıldı!

Gelmiş geçmiş en iyi futbolculardan biri olan Diego Maradona, FIFA 22'den kayboldu. Peki neden? Hukuki sorunların gündeme geldiği bildirildi.

Maalesef spor tarihinin en iyi oyuncularından biri olan Diego Maradona, FIFA 22 İkonları grubunun dışında kaldı. Oyuncuları FIFA 22‘ye çeken unsurlardan biri, geçmişte futbolu domine eden oyuncuların özel versiyonları olan futbol İkonları olarak kullanabilme yeteneğidir ancak en efsane futbolculardan bir tanesi olan Maradona’nın buradan kaldırılması birçok oyuncuyu üzdü.

Electronic Arts tarafından yayınlanan duyurudan da okuyabileceğimiz gibi Diego Maradona süresiz olarak oyundan kaldırıldı. Bu da FIFA 22’nin Ultimate Team modundaki benzerine sahip kartlara ve transferde mevcut kopyaların fiyatına artık yer vermeyeceği anlamına geliyor. Maradona’nın Pele, Ronaldinho, Ronaldo ve dünya futbolunun diğer eski yıldızlarıyla birlikte yer aldığı Soccer Aid World XI‘den çıkarılacağı için Diego Maradona artık Ultimate Team dışında da oynanamayacak.

Efsane Futbolcu Diego Maradona FIFA 22’den Neden Kaldırıldı?

Diego Maradona

Diego Maradona‘nın FIFA 22’den “askıya alınması” veya fiili olarak çıkarılması kararı, devam eden bir yasal anlaşmazlık yüzünden. EA herhangi bir ayrıntı vermedi ancak perde arkasında bunun futbol efsanesinin imajının haklarıyla ilgili sorunlar olduğu söylendi. Birkaç yıl önce Electronic Arts, “Efsanevi Diego”yu FIFA’ya koymak için izin aldı ancak mahkeme işlemleri bunun geçersiz olduğuna karar verdi.

Maradona’nın imajının haklarının başka bir kişiye ait olduğu ortaya çıktı. Arjantin mahkemesi bir süre önce Maradona’nın ticari markasının EA’in birkaç yıl önce anlaşma imzaladığı Stefano Ceci’ye değil, eski avukatı Matias Morla’ya ait olduğunu doğruladı. Morla, Maradona’nın adının kullanımıyla ilgili çeşitli yasal anlaşmazlıklara o kadar karıştı ki, futbolcunun ailesini bile dava etti.

FIFA serisinde Maradona’yı nasıl bir gelecek beklediği şimdilik bilinmiyor. Görünüşe göre her şey Electronic Arts’ın Matias Morla ile “Efsanevi Diego” imajının haklarını kullanma konusunda bir anlaşmaya varıp varmayacağına bağlı olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.