Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Diablo Tarzı Bilimkurgu Oyunu The Desolation Duyuruldu

Geliştirici Stratosphere Games GmbH, 2024’ün başlarında piyasaya sürülecek The Desolation isimli yeni projelerini duyurdu. Oyun, insanlığın geleceğini tehlikeye sokan bir uzaylı ırkını ortadan kaldırmak zorunda olduğu bir dönemi konu alacak. Uzak gelecekte, 2140 yılında geçen oyunda insanlık birçok galaksiye yayılmış durumda ancak “The Shade” isimli bir uzaylı tehdidi sebebiyle geleceğimiz tehlikede.

Berlin merkezli geliştirici, daha önce her ikisi de mobil için tasarlanan Homeworld Mobile ve Dawn of Ages isimli oyunlarıyla tanınıyor. Riot Games, 1Up Ventures ve Skycatcher gibi devler tarafından 3 milyon Euro değerinde yatırım alan Stratosphere Games GmbH, bu kez oyunlarını hem mobil hem de Steam üzerinden PC için yayımlayacak.

The Desolation Hem PvP Hem PvE Olacak

Diablo Tarzı Bilimkurgu Oyunu The Desolation Duyuruldu

The Desolation, Diablo benzeri izometrik bir yapıda olacak ancak gelecek temasıyla ise Destiny benzeri özellikler sunacak. RPG mekanikleriyle de desteklenen oyun, Destek ve Tank sınıfı gibi farklı karakterler sunacak. Hem PvE hem PvP mekanikleri sunacak oyun, arkadaşınızla beraber görevlere çıkabileceğiniz veya başkalarıyla savaşabileceğiniz bir yapıda olacak.

Oyun, mobil ve PC platformları arasında eş zamanlı olarak oynanabilecek. Genshin Impact ve Undawn gibi oyunların bu çoklu platform yapısı bir hayli beğenildi. Mobil oyunların devasa bir büyüme yakalamasıyla artık birçok geliştirici odağını mobile kaydırdı. Hatta Blizzard, artık mobil oyunlara ağırlık vereceğini duyurdu ve son oyunları Warcraft Rumble‘ı iOS ve Android için piyasaya sürdü.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.