Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Diablo IV Çıkış Tarihi ve Dosya Boyutu Belli Oldu!

Diablo IV'ün çıkış tarihi ve doya boyutu sızdırıldı. Oyun, 5 Haziran 2023'te çıkış yapacak.

The Game Awards 2022’de duyurulması planlanan Diablo IV‘ün çıkış tarihi sızdırıldı. Ayrıca oyunun sızdırılan dosya boyutu da Microsoft Store aracılığıyla doğrulandı. Twitter kullanıcısı Aggiornamenti Lumia, daha öncesinde Microsoft Store’dan ve resmi Microsoft web sitesinden sızıntılar paylaşmıştı. Lumia’nın paylaştığı sızıntılar ise çoğunlukla isabetli oldu.

Diablo IV’ün çıkış tarihi de yine aynı sızıntı kaynağı tarafından açıklandı. Oyun, açıklananlara göre 5 Haziran 2023‘te çıkış yapacak fakat zaman diliminden dolayı oyunun çıkışı 6 Haziran’ı da bulabilir. Blizzard, The Game Awards 2022’de oyunla ilgili daha fazla ayrıntıyı açıklayacak bu yüzden sızıntının doğru olup olmadığını etkinliğe kadar öğrenemeyeceğiz gibi görünüyor.

Diablo IV Tüm Platformlara Aynı Anda Gelecek

Diablo IV

Diablo IV‘ün dosya boyutu da oyunun 80 GB olarak açıklanmasıyla doğrulandı. Bu dosya boyutu aslında oldukça yüksek ancak oyunun içeriği göz önüne alındığında, oyuna eklenenler bilinmediğinden normal kabul edilebilir. Ayrıca, oyunun yüksek kaliteli ara sahnelere sahip olması ve birden çok dili resmi olarak desteklemesi de dosya boyutu büyüklüğünün sebebi olabilir.

Oyun daha önce alfa aşamasındayken, oynanış ve dünya haritasını gösteren ekran görüntüleri sızdırılmıştı. Oyunun ayrıca PC, PS5 ve Xbox Series’de piyasaya sürüleceği onaylandı. Sızıntılar doğruysa oyun, PC’de olduğu gibi konsollarda da aynı tarihte çıkan ilk Diablo oyunu olacak. Diablo III, tüm büyük konsollarda piyasaya sürülse başlangıçta PC’ye özeldi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.