Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Diablo Immortal, İndirme Rakamları ile Seri Tarihine Geçti!

PC, Android ve iOS platformlarında oynaması ücretsiz olan Diablo Immortal, sadece bir hafta içinde 10 milyondan fazla indirilerek, seri tarihinin en başarılı lansmanına imza attı.

Diablo Immortal, hem App Store hem de Google Play Store’da dünyanın birçok ülkesinde en çok indirilen oyun oldu. Blizzard tarafından yapılan açıklamada, oynaması ücretsiz olan oyunun sadece bir hafta içinde 10 milyondan fazla indirildiği belirtildi.

Kendisinden önceki tüm Diablo oyunlarını geride bırakan Immortal, seri tarihindeki en başarılı lansmana imza attı. Tabii, bu indirme rakamları oyuna dair hiçbir şikayetin olmadığı anlamına gelmiyor.

Diablo Immortal, 10 Milyon İndirmeyi Geçti

Bilhassa mikro ödeme sistemi ile tartışma yaratan Diablo Immortal‘da bir karakteri ganimet kutusu tabanlı Legendary Gems sistemini kullanarak tamamen donatmak 110.000 dolara mal oluyor. Yani güncel kur ile tam 1.872.519 TL!

Blizzard, kullanıcılara oyunun mikro dönüşümlerinin “asla temel oynanışı etkilemediği” konusunda güvence verdi. Şirket, sadece birkaç gün sonra ise oyunun, ganimet kutularına ve kumara karşı yasalar nedeniyle iki Avrupa ülkesinde piyasaya çıkmayacağını duyurdu.

Yeni Diablo Oyunu Eleştirilere Rağmen Hız Kesmiyor

Diablo Immortal indirme

Immortal’ın piyasaya sürülmesinin ardından ise oyunculardan pay-to-win sistemi konusunda şikayetler yağmaya başladı. Buna rağmen kısa sürede 10 milyon indirmeye ulaşan oyun, uzun yıllardır hayatımızda olan Diablo serisinin en başarılı lansmanını gerçekleştirerek tarihe geçti.

Öte yandan Immortal’ın Galaxy S22 serisi dahil Exynos çipli Samsung akıllı telefonlarda çalışmadığı ortaya çıktı. Blizzard, sorunların farkında olduklarını ve mümkün olan en kısa sürede bir düzeltme yaması yayınlamak için çalıştıklarını söylemişti.

Diablo Immortal sınıfları hakkındaki rehberimize göz attınız mı? Ayrıca oyunda hızlı level atlama ve XP kazanmanın yollarını açıkladığımız kılavuzumuz da ilginizi çekebilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.