Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Diablo Immortal Artık PvP’de AFK Kalanları Cezalandıracak

RPG oyununun Battlegrounds modunda AFK kalan PvP oyuncuları, artık ödül alamayacak ve oyuna yeniden katılmak için beklemesi gerekecek.

Görünüşe göre RPG oyununun rekabetçi modlarında oynamak yerine boşta kalan Diablo Immortal PvP oyuncuları artık Blizzard tarafından cezalandırılacak. Son zamanlarda geliştirici, oyuncularından PvP modlarında AFK kalmamalarını isteyen bir gönderi paylaştı ve hemen ardından önemli bir güncelleme ile harekete geçti.

Diablo Immortal Halloween güncellemesinin ardından oyuncular, Battlegrounds maçları sırasında çok uzun süre hareketsiz kaldıklarında uyarı aldıklarını fark etmeye başladı. Artık çok fazla AFK kalırsanız, “Sürekli olarak boşta kaldınız ve ceza alma riskiniz var. Lütfen takım arkadaşlarınıza yardım etmeyi düşünün.” ifadeleriyle uyarılacak ve ceza alacaksınız.

Diablo Immortal, AFK Kalan Oyunculara El Attı

Diablo Immortal

Oyuncular bu cezanın, başka bir maça katılmadan önce zorunlu bir bekleme süresiyle birlikte o maç için ödüllerin kaldırılması olarak tezahür ettiğini de bildirdi. Oldukça ilginç bir şekilde bir kullanıcı, bu cezanın özelliklerinin 11 Ekim’deki Çince yama notları tarafından açıklandığına dikkat çekti ancak biz bu haberi yazarken, diğer diller için yama notlarında bu özellikten bahsedilmedi.

Diğer oyuncular ise Blizzard’ın, son güncellemesinde yapılan değişikliklerle oyuncuları diğer modlarda AFK’ye gitmekten vazgeçirdiğini belirtti. Shadows Assembly etkinliğinde yapılan bir değişiklik ile etkinlik sırasında başka bir oyuncuyu kutsayan Diablo Immortal Shadows fraksiyonunun üyelerine günde 4 adet Legendary Gem verildiğini de hatırlatalım.

Bunun yanı sıra, Battlegrounds cephesinde her şey güllük gülistanlık değil. Oyuncular, görünmez saldırıların ve oyuncuların rekabetçi modlarda hala yaygın olduğunu ve Frozen Heart’ın kullanıcısının takım arkadaşlarını dondurmasına neden olan bir hatanın hala mevcut olduğunu belirterek Blizzard’a sitem etti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.