Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Diablo Immortal, Android ve iOS İçin Çıkış Yaptı

Diablo Immortal'ı PC'de oynamak isteyen oyuncuların, 2 Haziran'a kadar beklemesi gerekecek.

Serinin on yıl içindeki ilk yeni oyununu denemek için sabırsızlanan Diablo hayranlarının, Diablo Immortal‘ı mobilde oynamaya istekli oldukları sürece daha fazla beklemelerine gerek kalmayacak.

Blizzard, iOS ve Android’de bir gün erken Diablo Immortal‘a erişim açtı. Diablo genel müdürü Rod Fergusson, Blizzard’ın mobil versiyonu 2 Haziran’daki resmi çıkış tarihinden bir gün önce piyasaya sürdüğünü ve “tüm küresel mağazalarda yayılmasına” zaman tanıyacağını söyledi. Yani oyun, ülkemizde dahil olmak üzere tüm bölgelere parça parça yayınlanacak.

Diablo Immortal PC Sürümü 2 Haziran’da Yayınlanacak

Diablo Immortal
Oyunun PC sürümü de mevcut.

Çoğu bölgedeki PC oyuncularının, oyunu deneyimlemek için yarını beklemesi gerekecek. Diablo Immortal şimdilik bu platformda açık betada olacak ancak bazı Asya-Pasifik ülkelerindeki oyuncular, PC sürümünü 22 Haziran’a kadar deneyemeyecek. Oyunun erken erişim yapısını denedik ve bunun Blizzard’ın yıllardır en iyi oyunu olduğunu hissettik ancak oyunun mikro dönüşümleri ve para kazanma yaklaşımı konusunda ciddi çekincelerimiz de mevcut.

Buna ek olarak oyun, Belçika ve Hollanda’da ganimet kutusu yasaklarına aykırı olabilecek rastgeleleştirme unsurları sunuyordu; Sonuç olarak, Blizzard oyunu bu ülkelerde piyasaya sürmeyecek. Diablo Immortal, Blizzard’ın Hearthstone’dan sonraki ikinci mobil oyunu ve mevcut bir seriyi iOS ve Android’e getirme konusundaki ilk girişimi.

Call of Duty Mobile ve King bölümünün başarısıyla desteklenen Activision Blizzard, mobil oyunlara daha büyük bir baskı yapmaya başladı. Şirket, 2020’de tüm “en önemli bayilikleri” için mobil oyunlara sahip olduğunu söyledi. Blizzard, bu yıl içinde bir tane daha mobil oyun yayınlayacak. Oynaması ücretsiz strateji oyunu Warcraft Arclight Rumble, Warcraft serisinin ilk mobil oyunu olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.