Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Eleştiriye Boğulan Diablo Immortal 100 Milyon Dolar Kazanç Açıkladı

Activision Blizzard'ın geniş çapta eleştirilen mobil oyunu Diablo Immortal, yalnızca mobil platformlarda 100 milyon doların üzerinde geliri aştı.

Activision Blizzard, Diablo Immortal‘ın piyasaya sürülmesinin ardından, oyunun, oyuncuya tek seferde karakterini tamamen maksimuma çıkarmak için 500.000 dolardan fazlaya mal olacak şekilde kurulan şaşırtıcı derecede iddialı para kazanma planı nedeniyle yaygın eleştirilere maruz kaldı. Bununla birlikte, eleştirilere rağmen oyunun finansal anlamda başarısı şaşırttı.

Diablo Immortal’ın PC’de kazandığı parayı göz ardı ederek yalnızca iOS ve Android’de 100 milyon doların üzerinde gelir elde ettiğini açıklandı. Bu finansal sonuç, yayıncının oyunun para kazanma planını sunulduğu şekilde kurmakta haklı olduğunu ve gelecekteki yatırımlarını da bu yönde şekillendirebileceğinin bir kanıtı oldu. Büyük ihtimalle büyük devin gözü açıldı diyebiliriz.

Diablo Immortal Büyük Nakit Kaynağı Oldu

Diablo Immortal

Activision Blizzard, maruz kaldığı çok sayıda eleştirinin ardından Diablo Immortal hakkında sessiz kalırken, bu finansal bulgular, lansmanından bu yana oyun hakkında veri toplayan bir pazarlama analizi web sitesi olan SensorTower‘dan geldi. Immortal, yalnızca iki hafta içinde 100 milyon dolar kazanan Pokemon GO’dan sonra ikinci sıraya ismini yazdırdı.

İki haftada 100 milyon dolar kazanan Pokemon GO’nun yanı sıra Diablo Immortal’ın aynı şeyi yapması sekiz hafta sürdü; üçüncü en hızlı kazanan Nintendo’nun Fire Emblem Heroes’u 10 hafta içinde bu barajı açmayı başardı. Activision Blizzard’ın yeni nakit kaynağı işe yaradığı için artık bu sistemin değişmesi çok zor diyebiliriz. Yayınlandığından bu yana Immortal’a yöneltilen eleştirinin de performansını anlamlı bir şekilde etkileyip etkilemediği belli değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.