Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Diablo 4’te Oyun İçi Satın Alımlar Olacağı Kesinleşti

ESRB, Diablo 4'ü derecelendirerek oyunun şiddet ve vahşet seviyesi hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkarttı ve uygulama içi satın alımları doğruladı.

Diablo 4, resmi ESRB derecesini şimdiden aldı. Popüler seri, vahşi şiddeti ve bol miktarda kan sunması ile öne çıkıyordu ve derecelendirmeler, bu üç temel unsurun yeni oyunda da hepsinin bir anda var olduğunu doğruladı.

Diablo 4‘ün acımasız ve şiddetli bir oyun olacağı gerçeği, serinin hayranları için şaşırtıcı olmayacak. Yine de tanıtım fragmanı, Lilith’in korkunç gösterisi ve onun çağırma ritüeliyle sahneyi hazırlasa da, Diablo 3’ün eski selefi Diablo 2 kadar korkunç olmadığını da belirtelim. Yine de geliştiricilerin hangi yaklaşımı benimseyeceği iyice netleşmiş oldu.

Diablo 4 Ciddi Manada Cep Yakacak

Diablo 4

Yeni oyun, çeşitli seviyelerde parçalama ve sakatlama, bol miktarda kan ve vahşet ve tüm şeytani düşman ordularını yok etmek için çeşitli yaratıcı yollar içeren “yoğun şiddet” sayesinde ESRB’den resmi “Yetişkin 17+” derecesini aldı. Oyuncular, çatışma içinde ve dışında bol miktarda kan sıçraması bekleyebilirler ve seviye tasarımının artık Diablo 2’nin sunduğu tasarıma daha yakın olduğu onaylandı,

Ayrıca, ESRB büyük tepki toplayacak bir özelliği de doğruladı. Oyunda, oyun içi satın alımlar mevcut olacak. Blizzard’ın Diablo 4’ü bir canlı servis oyunu haline getirmeyi amaçladığı bir süredir biliniyordu ancak ayrıntılar zayıf olduğundan çok da gündeme gelmemişti.

Genel olarak konuşursak, gerçek şu ki Diablo Immortal’ın aç gözlü ve korkunç uygulama içi satın alımları Activision Blizzard’a büyük miktarlarda para kazandırdı. Geliştiricinin ve yayıncının oyun içi satın alma özelliklerinden ve canlı hizmet öğelerinden nasıl yararlandığına bağlı olarak, bu oyunda da inanılmaz pahalı bir ekosistem ile karşılaşma ihtimalimiz mevcut.

Üstelik Diablo 4, son raporlara göre sorunlu bir geliştirme döngüsü yaşıyor. Activision Blizzard ekibi anonim olarak öne çıkıp şirketin kendilerinden oyunun Haziran 2023 lansman penceresini karşılamak için fazla mesai yapmalarını istediğini açıkladı. Oyunun akıbeti ile ilgili bilgileri kaçırmamak için bizi takibe almayı unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.