Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Destiny 2’nin Tartışmalı Özelliği Geri Dönüyor!

Bungie, son TWAB ile Crucible'daki çok oyunculu deneyiminin tartışmalı bir özellikle Sezon 18'de değişeceğini doğruladı.

Destiny 2: Season of the Haunted, Bungie’nin beş yıl boyunca özenle uyarladığı zaten karmaşık olan sanal alana birçok değişiklik getirdi ve yeni 3.0 temel alt sınıflar yamanın odak noktalarından biri oldu. Bir diğer önemli değişiklik, havada çekim yaparken birinin atışlarının ne kadar hassas olabileceğini belirleyen özel bir istatistikle gelen yeni havada doğruluk sistemi biçiminde geldi.

Bu sistem belirli bir felsefe göz önünde bulundurularak tasarlandı, ancak havadaki doğruluğun şu anda çalışma şekli, tüm oyuncuların coşkuyla karşıladığı bir şey değil. Destiny 2’nin PvP’sindeki bir başka sorun da, yeni Void 3.0 ve Solar 3.0 güncellemelerinin, odağı daha dengeli bir silah oyunu ve yetenek karışımından, belirli yetenekleri spam göndermenin trend olduğu bir metaya kaydırmasıydı.

Destiny 2 SBMM Sistemi Geri Geliyor

Destiny 2

Potadaki sandbox ve cephane ekonomisinde yapılan değişiklikler, takım genelinde görünmezliğin ve Lord of Wolves gibi güçlü Exotics’in yaygınlaştığı yeni bir meta yarattı. Bu tartışmaların ortasında Bungie, Sezon 18 ile birlikte gelen başka bir büyük değişikliği duyurdu. Destiny 2 18. Sezondan başlayarak, beceriye dayalı eşleştirme biçiminde son derece tartışmalı bir çok oyunculu özelliği yeniden sunacak.

SBMM isimli bu özellik geçmişte Destiny 2’de mevcuttu ancak en iyi oyuncuların kendi beceri seviyelerinde olmayan diğer oyuncularla eşleştirilmesinde sorunlara neden oldu. SBMM tartışmalı bir sistem çünkü oyunun oyuncuların benzer coğrafi bölgelerden olmadığı lobiler oluşturmasına neden olabiliyor ve bu da bazı maçların gecikmeden diğerlerinden daha fazla etkilenmesine neden oluyor.

Bu değişiklik, gelecekteki ayarlamalar için bir şeylere göz kulak olmak amacıyla, hızlı oynatma listeleri için ana kontrollü oynatma listesine gevşek bir SBMM biçiminin eklenmesiyle başlayacak. Buradaki amaç, Trials of Osiris gibi daha rekabetçi maçları yaparken solo oyuncuları veya sıradan takımları hemen cezalandırmayan daha sürdürülebilir bir eşleşme sistemi yaratmak olarak açıklandı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.