Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Destiny 2’nin Metin Sohbeti Devre Dışı Bırakıldı

Destiny 2'nin metin sohbeti tamamen devre dışı bırakıldı. Metin sohbetiyle ilgili istismar kalktığı zaman özellik oyuna geri dönecek.

Geliştirici Bungie, oyunu bozan bir hata nedeniyle kısa bir süre metin sohbetinin fişini çektiğinden, Destiny 2 oyuncularının şimdilik iletişim konusunda sınırlı seçenekleri olacak. Oyuncu raporları, hatanın, fısıltı kanalı aracılığıyla gönderilen belirli “kopyalanıp yapıştırılan uzun bir metin dizisinin” sonucu olarak bu karar alındı.

Bu mesajı alan oyuncular oyundan atılıyordu ve “Destiny 2 sunucularına bağlanılamadı. Ağ yapılandırmanızı kontrol edin ve tekrar deneyin.” hatası alıyordu. Bu hatayı fark eden Bungie, sorunu çözene kadar metin sohbetini oyundan çıkarttı. Bu hata daha dün ortaya çıktı ve o zamanlar birçok oyuncu korumalarını kendi ellerine alıyordu.

Destiny 2’nin Bu Tarz Sorunlarla Başı Dertte

Destiny 2

Birçok oyuncu, kendilerini kötü niyetli mesajlardan korumak için fısıltı kanallarını manuel olarak kapatmayı ve yerel veya takım sohbetlerinin olduğu alanlardan kaçınmayı önerdi. Hatta bazı oyuncular, diğer klan üyelerinin bu istismarı bilerek kullandıklarından şüphelenirlerse klanlarından ayrılıyorlardı.

Raporlar yayılmaya başladıktan kısa bir süre sonra Bungie, uzun vadeli bir çözüm bulmak için metin kanallarını kapatma çağrısında bulundu ve daha fazla araştırma yapmak için bu eylemi tüm platformlarda gerçekleştirdiklerini Twitter aracılığıyla duyurdu.

Bungie, oyunculardan güncellemeler için takipte kalmalarını istedi ve mümkün olan en kısa sürede bir tane çıkaracağından emin olsa da, bu noktada, gerekli yamanın ne kadar süreceği belli değil. Bu sorun, Destiny 2’nin güvenliğiyle ilgili başka bir sorundan hemen sonra ortaya çıktı çünkü kısa süre önce Bungie’nin, tekrarlanan hile, taciz ve tehdit vakalarından sonra MiffysWorld’e dava açtığı keşfedildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.