Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Deneysel Konuşma Oyunu Don’t Make Love Artık Ücretsiz

Önceden yazılmış diyalog seçeneklerini kullanmak yerine gerçek metin girişi gerektiren ilgiç oyun ücretsiz oldu.

Oyun iki yaşında ama Don’t Make Love, oynadığım en unutulmaz deneysel oyunlardan birisi. İçinde, üreyip üremeyeceğine dair zorlu bir konuşma yapan iki tuhaf insan gibi davranan peygamber devesinden birisin. Bu zor bir konuşma çünkü ikisi de birbirine çok aşık, ama eğer ürerlerse, dişi mantisin içgüdülere teslim olma şansının çok yüksek olduğunu ve erkek peygamberdevesinin kafasını kopardıktan sonra bedeni parçalayacağını biliyorsunuz.

Bu denemek istemeniz için yeterince tuhaf biliyorum ama deneysel kısım bu değil. Deneysel kısım, oyunun yanıt vermeden önce yazdığınız metni konuşmaya almasıdır. Aslında kendi diyaloğunuzu yazarak sohbeti ve ona verdiğiniz yanıtları şekillendirmeye çalışmalısınız. Bu, endüstrinin daha büyük oyunlara girmeden önce çalışmaya başlamak için deneysel ve bağımsız içerik oluşturuculara bel bağladığı türden bir oyun mekaniğidir.

Etkileyici göründüğünü söylemeye değer, ancak işe yaraması için rolünüzü oynamanız gerekiyor. Oyun, konu dışı veya sıralı olmayan girdilere yanıt vermiyor.

Don’t Make Love artık Steam’de tamamen ücretsiz.

Oyun, bu yılın başlarında ölen İtalyan bir bağımsız ve sanat oyunu savunucusu olan ana geliştirici Dario D’Ambra‘nın anısına ücretsiz oldu. İşbirliği yapanlar ve arkadaşlar oyunun Steam sayfasında “Anısına” duyurusunu yayınladılar.

Duyuruda “Bu oyun, kişisel deneyimleri, düşünceleri ve duyguları iletme ihtiyacı dışında harika bir insan tarafından geliştirildi” dediler.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

2 Yorum

 1. Oyun ücretsiz olmadan önce kaç tl idi?

  0
  0
  Cevap
 2. Oyun ücretsiz olmadan önce kaç tl idi?

  0
  0
  Cevap

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.