Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Deltarune Bölüm 2 Ücretsiz Olarak Yayınlandı

Toby Fox, sürpriz bir hamleyle Deltarune Bölüm 2'yi ücretsiz olarak yayınladı ve aynı zamanda Bölüm 3-5'in birlikte yayınlanacağını açıkladı.

Beklenmedik bir hamleyle Toby Fox, oyunun ikinci bölümünü PC’de ücretsiz olarak yayınladı. Deltarune, aynı kişilikleri paylaşmasalar bile, her iki ortamda da aynı karakterlerin bulunduğu, Undertale’e paralel bir evrende geçen epizodik bir rol yapma oyunu.

Oyunun ilk bölümü 2018’de gölge gibi düştü ve sosyal medyada gelişine işaret eden sadece birkaç şifreli mesaj vardı. Oyun, canavarlarla dolu bir dünyada yaşayan Kris adında bir insanı canlandırıyor. Kris, okulun kabadayısı Susie ile birlikte okulun malzeme dolabına bir geziye gönderilir ve ikisi bir portaldan Karanlık Dünya’ya düşer. Karanlık Dünya’nın sakini Rasiel ile dünyayı kurtarmak için bir araya gelmeleri gereken efsane kahramanları olduklarını öğrenir.

Deltarune Chapter 2

Deltarune Bölüm 2 Tamamen Ücretsiz

Deltarune Bölüm 2’nin çıkış tarihi, Undertale’nin 6. yıl dönümü canlı yayınında açıklandı. Oyunun resmi web sitesi, lansmanına giden bir zamanlayıcı ile güncellendi. Hayranlar, oyun için canlı mağaza sayfası olmadığını fark etti, bu da ne kadara mal olacağını bilmedikleri anlamına geliyordu. Deltarune Bölüm 2 artık yayınlandı ve PC’ye indirmek tamamen ücretsiz. Resmi web sitesinde Fox’tan bir güncelleme geldi ve dünyanın şu anki durumu ve her şeyin herkes için ne kadar zor olması nedeniyle oyunun ikinci bölümünü ücretsiz yaptığını açıkladı.

Fox ayrıca oyunun 3-5 bölümlerinin gelecekte tek bir paket olarak yayınlanacağını da açıkladı. Kalan Deltarune bölümleri kesinlikle ücretli sürümler olacak ve satın almaları Undertale’nin tam sürümünden daha pahalıya mal olacak. Fox ayrıca oyunu yapan ekibin genişlediğini ve oyunu bitirmesine yardımcı olan katkıda bulunanlara teşekkür etmek için zaman ayırdığını açıkladı. Oyunun oyun içi menüsü artık yedi bölüm listeliyor, bu da oyunun tam uzunluğunun 7 bölüm olacağını ortaya koydu.

Hayranlar Deltarune Bölüm 2’yi uzun süredir bekliyordu. Üç yıldır geliştirilmekte olduğunu düşünmek garip, ki bu Undertale’nin geliştirme döngüsünden daha uzun bir süre. Deltarune Chapter 2 henüz piyasaya sürüldü, bu nedenle oynanış süresinin ne kadar olduğu belirsiz, özellikle de Bölüm 1’in tamamlanması sadece birkaç saat sürüyor olduğu göz önüne alındığında bu bölümün uzunluğu ne kadar olacak merak ediyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.