Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Death Stranding ile Ünlenen Low Roar’ın Solisti Hayatını Kaybetti

Hideo Kojima'nın son oyunu Death Stranding'deki birçok şarkı ve ses efektinin baş mimarı olan Low Roar grubunun solisti Ryan Karazija, 40 yaşında hayatını kaybetti.

İzlandalı bağımsız müzik grubu Low Roar’ın kurucusu ve solisti Ryan Karazija, 40 yaşında hayatını kaybetti. Şarkılarının Death Stranding‘de çalmasının ardından ün kazanan grup, birçok kişinin oyun sırasında bu parçalara müzik bulma uygulaması Shazam’dan bakmasını sağlamıştı. Aynı zamanda oyundaki birçok ses efektinin de baş mimarı olan Karazija, ne yazık ki çok erken bir yaşta sevenlerine veda etti.

Başarılı müzisyenin ölüm haberi, Low Roar’ın Instagram hesabından şu sözlerle duyuruldu: “Güzel müziği ve unutulmaz sesiyle söylediği şarkı sözleri, dünyanın her yerindeki pek çok insanın hayatına dokundu ve dokunmaya devam edecek. Nazik ve güzel bir ruhtu ve dünyalarımız onun kaybıyla paramparça oldu. Sanatı aracılığıyla anısını onurlandıralım ve onu sonsuza dek şarkılarında yaşatalım”

Low Roar’ın Solisti Ryan Karazija ve Hideo Kojima

death stranding low roar

İlk yıllarında büyük bir ticari başarı elde edemeyen Low Roar’ın kaderi, Hideo Kojima ile değişti. Japon video oyun tasarımcısı, İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te girdiği bir plak dükkanında grubun şarkılarına rastladı. Dinlediği parçalardan çok etkilenen Kojima, bunların Death Stranding‘in ruh haline çok yakıştığını fark etti.

Şarkılardaki yalnızlık, umutsuzluk ve hayatta kalma mücadelesi gibi duygulardan çok etkilenen ünlü oyun yönetmeni, 2016’da Rolling Stone’a verdiği demeçte şunları demişti: “Ryan’ın şarkıları şehvetli ve yarattığı sesler benzersiz. Amacı para kazanmak değil, tamamen sanatla ilgili. Albüm kapakları gibi şeylerde bile çok orijinal bir zevk gösteriyor”

Kojima, Ölüm Haberini Büyük Bir Üzüntüyle Karşıladı

Karazija’nın ölüm haberi üzerine Twitter’dan bir paylaşımda bulunan Kojima, “Haberi duydum. İnanamıyorum. İnanmak istemiyorum. Ryan, sen ve müziğin olmasaydı Death Stranding doğmazdı. Müziğiniz bu dünyada ve bende sonsuza kadar yaşayacak. Teşekkürler. Huzur içinde yat” ifadelerini kullandı.

Gruptan yapılan ikinci açıklamada, 40 yaşındaki müzisyenin zatürreden kaynaklanan komplikasyonlar sebebiyle hayatını kaybettiği bildirildi. Low Roar’ın altıncı stüdyo albümü çok yakında çıkacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.