Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

DC Filmi Blue Beetle, “Çocuklar için Uygun” Olacak

Blue Beetle'ın yönetmeni, herkes için nostaljik bir film yaratmak istedi ve ana karakterin dönüşümü için David Cronenberg'in filmlerinden ilham aldı.

Blue Beetle, James Gunn ve Peter Safran tarafından yaratılan ana akım DC’ye bağlı olmayacak ilginç bir yapım olmayı vaat ediyor. Filmin yönetmeni Ángel Manuel Soto, filmle ilgili vizyonundan ve neyi başarmak istediğinden bahsetti. Yönetmen, ana karakter Jaime Reyes’in ana karakter “Mavi Böcek” ile temasa geçtikten sonra geçirdiği ilk dönüşüme büyük önem verdiğini belirtti.

Soto, ilk dönüşümden ne bekleyeceğini biliyordu. Ana karakterin vücudu, yönetmenin “Çocuklar için Cronenberg” olarak tanımladığı projesinde Beetle’ın dış iskeletiyle birleşecek. Cronenberg, filmlerinde vücut dönüşümlerini canlı bir şekilde göstermesiyle tanınıyor ve Blue Beetle’ın yönetmeni ise bu vücut birleşme sekansını çocuklara uygun bir biçimde aktaracağını açıkladı.

Blue Beetle, DC Evreninden Bağımsız Olacak

Blue Beetle

Hepsi bu kadar da değil çünkü Ángel Soto’nun sözleri, tüm filmin Indiana Jones veya Mission: Impossible gibi klasiklere bir saygı duruşu niteliğinde olduğunu gösteriyor. Film, “güçlerini istemeyen ilk süper kahramanın” hikayesini anlatacak. Prodüksiyonun ortaya çıkan yeni DC sinema evreni ile bağlantılı olmayacağı göz önüne alındığında, Soto’nun yaratacağı bu evren için yapabileceklerinin sınırı yok.

Bununla birlikte, bu projenin devam filminin gelme olasılığı olduğu da ortaya çıktı. Haziran başında başrolü oynayan Xolo Mariduena, film olumlu karşılanırsa hayranların daha fazlasını bekleyebileceğinden bahsetmişti. Blue Beetle, 18 Ağustos 2023 gibi erken bir tarihte prömiyer yapacak. Ana karakter memleketine dönecek ve yanlışlıkla gizemli bir cihazın eline geçirecek ve filme de ismini veren Mavi Böceğe dönüştükten sonra tamamen yeni yetenekler kazanacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.