Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

DC Animasyon Filmleri İzleme Sırası Nasıl Olmalı?

DC animasyon evrenine başlamayı, ancak hangi sırayı takip edeceğinizi merak ediyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu yazımızda, DC animasyon filmlerinin izleme sırası hakkındaki soru işaretlerine nokta koyuyoruz. Buyurun içeriğimize.

DC animasyon filmleri izleme sırası ile karşınızdayız! DC Animated Movie Universe (DC Animasyon Evreni) ya da kısaca DCAMU, Justice League Dark: Apokolips War ile tamamlanıyor. Eğer hem çizgi roman uyarlamalarını hem de animasyon filmlerini seviyorsanız, DC animasyon film evreni sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Peki, aynı anlatı dünyasında geçen toplamda 15 filmi izlemek için hangi sırayı takip etmeli?

DC Animasyon Filmleri Hangi Sırayla İzlenir?

dc animasyon filmleri izleme sırası

2013 yılına gelindiğinde Marvel, ortak sinematik evrenini çoktan kurmuştu. Bu tarihten bir yıl önce, yani 2012 yılında vizyona giren The Avengers ile MCU tam anlamıyla doruğa ulaştı. Şu anda ise dördüncü aşama filmleri ile yeni bir döneme geçilmiş durumda. Lafı açılmışken, sizler için kaleme aldığımız Marvel filmleri izleme sırasını da şuraya bırakalım.

DC sinematik evreni ise 2013’teki Man of Steel ile startı verdi. Stüdyo aynı yıl, daha olgun bir izleyici kitlesi için sofistike animasyon filmler çekmeye de başladı. Böylece yeni DCAMU resmen hayata geçti. Baş kahramanın Barry Allan, nam-ı diğer Flash’ın olduğu Justice League: The Flashpoint Paradox ile başlayan DC animasyon filmleri izleme sırası, 15’inci halka olan Justice League Dark: Apokolips War ile sona eriyor. Tüm filmleri anlamlı bir bütün ile seyretmek için aşağıdaki listeyi takip edebilirsiniz.

DC Animasyon Filmleri İzleme Sırası

DC animasyon filmleri
 1. Justice League: The Flashpoint Paradox – 2013
 2. Justice League: War – 2014
 3. Son of Batman – 2014
 4. Justice League: Throne of Atlantis – 2015
 5. Batman and Robin – 2015
 6. Batman: Bad Blood – 2016
 7. Justice League Vs. Teen Titans – 2016
 8. Justice League Dark – 2017
 9. Teen Titans: The Judas Contract – 2017
 10. Suicide Squad: Hell to Pay – 2018
 11. The Death of Superman – 2018
 12. Reign of the Superman – 2019
 13. Batman: Hush – 2019
 14. Wonder Woman: Bloodlines – 2019
 15. Justice League Dark: Apokolips War – 2020

DC animasyon filmleri izleme sırası bu şekilde. Eğer DC filmlerinin hangi sırayla izleneceğini merak ediyorsanız, sizi bu içeriğimize alalım.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.