Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Cyberpunk 2077’de Ciddi Bir Güvenlik Açığı Ortaya Çıktı

Bir mod yapımcısı Cyberpunk 2077'de oldukça ciddi bir güvenlik açığı ortaya çıkardı. Bilgisayarınız tamamen ele geçirilebilir.

Görünüşe göre Cyberpunk 2077 için modlar, teorik olarak, bilgisayar korsanlarının kötü niyetli kod içeren bir dosyayı oyunun dizinine kopyaladıklarında oyuncunun bilgisayarının kontrolünü ele geçirmelerine olanak tanıyan tehlikeli bir güvenlik açığından yararlanabilir. Sorun, Red Tools Team‘in bir üyesi olan PixelRick kullanıcısı tarafından keşfedildi. Hem modlama topluluğunu hem de CD Projekt RED’deki geliştiricileri keşfi hakkında bilgilendirdi. Geliştiriciler bunu bir haftadır bilmelerine rağmen maalesef en son güncellemede güvenlik açığı ele alınmadı.

Cyberpunk 2077 Guvenlik Acigi

Güvenilir kaynaklardan gelen modlar muhtemelen güvenli olacaktır. Ancak yepyeni şeyler ve diğer kullanıcıların kaydedilmiş oyun dosyalarını indirirken dikkatli olunması önerilir. Bilinmeyen web sitelerinden veya çeşitli yorumlarda sağlanan bağlantılardan dosya indirirken özellikle dikkatli olun. İlginç bir şekilde, tehdit PlayStation 4 konsolu için de geçerli olabilir.

Güvenlik açığını ortadan kaldırmak gerçekten çok basit. Değerlerden birini 511’den 255’e değiştirmek yeterli. Bu nedenle er ya da geç bir yama alacağımızı umabiliriz. Soruna geçici bir çözüm, GitHub’da bulabileceğiniz CyberEngineTweaks modunun en son sürümünü yüklemek olabilir. Ancak yapılacak en güvenli şey bir süre Cyberpunk 2077 modlarından kaçınmak gibi görünüyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.