Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

CD Projekt, Cyberpunk 2077’nin Geleceğine Dair Konuştu

Adam Kicinski, CD Projekt RED'in en büyük iki oyunu The Witcher 3: Wild Hunt ve Cyberpunk 2077'nin geleceği hakkında bilgiler paylaştı. Hâlâ her ikisinin de yeni nesil sürümlerini bekliyoruz.

CD Projekt başkanı, Cyberpunk 2077‘nin bir sonraki büyük güncellemesi olan 1.5 yamasının 2022’nin ilk aylarında piyasaya sürüleceğini duyurdu. Aynı dönemde oyunun yeni nesil sürümü de yayınlanacak. Bunun dışında, 2022’nin ikinci çeyreğinde yeni nesil sürümü yayınlanacak olan The Witcher 3 hakkında da daha fazla şey öğrendik.

Polonya gazetesi Rzeczpospolita ile yaptığı röportajda Adam Kicinski’ye Cyberpunk 2077’ın yeni nesil konsollarda çıkışını erteleme kararı soruldu. Şirketin CEO’su bu kararı almanın nedenlerini ve zorluklarını anlattı; Geliştirme ekibinin kararına uyduklarının altını çizdi.

Cyberpunk 2077

Aynı şey Xbox SX/S ve PlayStation 5 konsollarında The Witcher’ın optimizasyonu için de geçerli. Kicinski’nin dediği gibi, iş şirketin istediğinden daha uzun sürüyor ancak asıl sebep, oyunun kendisinin oldukça eski olması. Aradan geçen 7 yıldan sonra gerçekleşen teknolojik sıçrama büyüktü, bu nedenle cilalanacak çok fazla alan mevcut.

The Witcher bir sonraki nesle ulaştığında, oyun için daha fazla ek pakette yayınlanacak, ki bu da röportajdan öğreneceğimiz gibi Netflix’in dizisinden ilham alacak. Bu dizide yer alan eşyaları oyunda göreceğiz. Yayınlanan paketlerin hepsi ücretsiz olarak oyuna eklenecek.

Cyberpunk 2077’nin Lansmanı Ders Oldu

Cyberpunk 2077

Peki geçen yıl Cyberpunk 2077’nin korkunç lansmanından ne gibi dersler alındı? Kicinski’nin dediği gibi, bu en karmaşık projeydi ve tüm bu kusurlar, Polonyalı ekibi çalışmak için motive ediyormuş. Bu nedenle CDP CEO’su gelecekte Cyberpunk’ın iyi bir oyun olarak algılanacağına inandığını da belirtti.

Durumun böyle olup olmadığını önümüzdeki yıl, yukarıda bahsedilen yama 1.5’in piyasaya sürüldüğü zaman öğreneceğiz. O zamana kadar oyuncular, oyuna yeni araçlar gibi yeni içerikler ekleyen, meşgul olan modculara güvenmek zorunda kalacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.