Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty’den Önemli Satış Başarısı

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077 için yayımlanan Phantom Liberty genişletmesinin dünya genelinde 5 milyondan fazla kopya sattığını açıkladı.

Açık dünya aksiyon macera oyunu Cyberpunk 2077 için geliştirilen son DLC olan Phantom Liberty, geçtiğimiz yılın eylül ayında çıkış yapmıştı. Casus – gerilim türündeki genişletmede yepyeni oynanış mekanikleri, heyecan verici kurye işleri, kısa süreli görevlerin yanı sıra Hollywood filmi tadında nefes kesici bir ana görev yer alıyor.

Yıllar içinde farklı bir noktaya evrilen Cyberpunk 2077 için tam manasıyla zirveyi temsil eden Phantom Liberty, hem oyuncular hem de eleştirmenlerden tam not aldı. Nitekim satış rakamları da bu beğeni düzeyini net bir şekilde gözler önüne seriyor. Geliştirici CD Projekt Red tarafından yapılan açıklamada, genişletmenin 5 milyondan fazla oyuncuya ulaştığı belirtildi.

Destekleri için topluluğa teşekkür eden Polonyalı stüdyo, oyunun resmi X hesabından yaptığı paylaşımda “Beş milyondan fazla ajan Dogtown’a sızdı. Tüm desteğiniz için teşekkür ederiz ve görevinizde iyi şanslar” ifadelerini kullandı.

CD Projekt Red, beş milyon kopyanın 2023 yılı içerisinde satıldığını ve Phantom Liberty’nin 26 Eylül’de piyasaya sürülmesiyle bu kilometre taşına üç aydan biraz fazla bir sürede ulaştığını aktardı. Ünlü oyuncu Idris Elba’nın da yer aldığı genişletme, sadece ilk haftasında 3 milyonun üzerinde satmıştı.

Bir süredir satılabileceği iddialarıyla gündeme gelen stüdyo, hiçbir teklifle ilgilenmediklerini ve yola bağımsız bir şekilde devam edeceklerini açıklamıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.