Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Cyberpunk 2077 Game of The Year Edition Geliyor

Polonyalı video oyun geliştiricisi CD Projekt RED'in kasasını doldurmaya devam eden Cyberpunk 2077, gelecek yıl Game of the Year (GOTY) sürümü alacak.

The Witcher serisi ile takdir toplayan CD Projekt RED’in RPG dünyasına son ikramı olan Cyberpunk 2077, iki sene önceki lansmandan sonra ortaya çıkan hatalar, donmalar ve çökmeler sebebiyle büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Oyun o kadar problemliydi ki, en sonunda PlayStation Store’dan dahi kaldırıldı. Zaman içinde aldığı yamalar sayesinde oynanışa zarar veren çoğu hatasından arınan Cyberpunk 2077, nihayet düzlüğe çıkmış gibi görünüyor.

Nitekim, Polonyalı stüdyonun açıkladığı üçüncü çeyrek sonuçları, açık dünya RPG’sinin 20 milyon satış barajını geçtiğini gösteriyor. Gelecek yıl ilk ücretli DLC’si Phantom Liberty‘i alacak oyun, hemen hemen aynı zamanlarda “Yılın Oyunu Sürümü” adı altında tekrardan yayınlanacak. Stockwatch‘ın edindiği bilgilere göre CD Projekt CEO’su Adam Kiciński, yakın tarihli bir telefon görüşmesi sırasında yatırımcılara, Cyberpunk 2077 Game of the Year Edition‘ı 2023’te piyasaya sürmeyi planladıklarını söyledi.

Cyberpunk 2077 GOTY Edition, 2023’te Çıkacak

Cyberpunk 2077 Game of The Year Edition

Bunun doğal bir süreç olduğunu belirten Kiciński, “Her iki genişleme paketinin ardından Yılın Oyunu Sürümü olarak piyasaya sürülen ve o zamandan beri piyasada faaliyet gösteren The Witcher 3 için de durum aynıydı. Şimdi de aynı şey beklenebilir” dedi. Son yıllarda bu isim altında yeniden yayınlanan birçok oyun oldu. Bu yapımların GOTY Edition‘a sahip olmaları için birçok yayın tarafından Yılın Oyunu ödülüne layık görülmesine de gerek yok.

Anlayacağınız aslında bu isim pek fazla anlam ifade etmiyor. Bugün, Dead Island ve Far Cry 6 gibi beklentilerin altında kalan çoğu oyun dahi Game of the Year Edition alıyor. Yukarıda da belirttiğim gibi Cyberpunk 2077‘nin yolculuğu epey zorlu olsa da, son dönemde hatalarından arınması, 1.6 güncellemesi, Phantom Liberty genişlemesi ve Netflix anime dizisi Edgerunners derken satışlarını hızla artırdı. CD Projekt RED, bir devam oyunu üzerinde çalışmaya başladı bile, ancak şimdilik paylaşılan bir yayın penceresi yok.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.