Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

CS:GO’da Bir AK-47 Skini 400 Bin Dolara Satıldı!

Counter-Strike tarihinin en büyük ikinci trade'i 500 bin doların üstünde bir satışa sahne oldu. Bu paranın 400 bin dolarının bir AK-47 kaplaması olduğu bildirildi. Detaylar haberimizde.

Mikro işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük video oyunlarından biri olan Counter-Strike: Global Offensive, dudak uçuklatan trade’lere sahne olmaya devam ediyor. Oyuna aşina olanların yakından bileceği üzere skin piyasası, CS:GO’nun ulaştığı başarının en önemli yan unsurlarından biridir. Daha önce nadir kaplamaların yüzbinlerce hatta milyon dolarlık satışlara sahne olduğunu gördük. Şimdi bunların arasına bir yenisini daha eklendi.

Blue Gem desenli, minimum aşınma derecesine sahip StatTrak Tier 1 Case Hardened AK-47 skini, video oyunu tarihindeki en pahalı silah oldu. Üzerinde, her biri yaklaşık 60 bin dolar değerinde dört Katowice 2014 Titan Holo çıkartmasının yapıştırıldığı ikonik piyade tüfeği, 16 Nisan’da toplamda yarım milyon doların üzerine çıkan bir satışın parçası oldu.

CS:GO Tarihinin En Büyük İkinci Satışı Gerçekleşti

CS:GO skin tüccarı zipeL, iş ortağı Luksusbums için satışta aracılık yaptı. Trade, AK-47‘yi ve Blue Gem Karambit‘in bir versiyonunu içeriyordu. Ticaretin toplam değerinin 500 bin doların üzerinde olduğu, bunun 400 bin dolarının AK-47 kaplaması olduğu aktarıldı. zipeL, bunun Counter-Strike tarihindeki en büyük ikinci satış olduğunu belirtti.

Bugüne kadarki en pahalı satış, 775 bin dolar karşılığında gerçekleştirildi. Sertleştirilmiş bir AK-47 kasası ve Souvenir AWP Dragon Lore içeren trade’de her bir silahın değeri 400 bin doların biraz altında listelenmişti. Bununla birlikte, geçtiğimiz yıl bir Blue Gem Karambit bıçağına 1,5 milyon dolar teklif verilmiş, ancak sahibi bu parayı geri çevirmişti.

CS:GO pazarı, yıllardan bu yana birçok yüksek hacimli satışa sahne olsa da, Counter-Strike 2 duyurusuyla birlikte eşi benzeri görülmemiş bir hareketlilik yaşıyor. Öyle ki, yalnızca nadir olanlar değil, daha önce sıradan görülen dış görünümler bile değer kazanmaya başladı. Şu anda sınırlı bir beta sürümünde olan ve bu yaz piyasaya sürülecek olan oyun, tüm silah kaplamalarının ve diğer öğelerin taşınmasına izin verecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.