CSGO Kan Silme Kodu: Kan Efekti Nasıl Yok Edilir?

Bundan tam 9 yıl öncesinde çıkmasına rağmen hala kitleleri peşinden sürükleyen Counter-Strike: Global Offensive'de kan efekti nasıl yok edilir? sorusunun cevabını vereceğiz.

CSGO kan silme kodu nedir? Kan efekti nasıl yok edilir? sorusunun cevabını vereceğiz. Profesyonel oyuncuların, haritalarda görünürlüğü artırmak için bazı kodları kullandığını biliyoruz. Mermi izlerini ve kan efektini silerek FPS artışı ve daha temiz bir görüntü elde edebilirsiniz.

Oyunda ilerlemekte olduğunuz bölgede çatışma ve kan sıçramasının izlerini ortadan kaldırabilir ve daha rahat bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu kod sadece kan lekelerini temizlemekle kalmayacak, aynı zamanda bombaların patlamasından kaynaklanan tahribat ve yıpranmış görüntüleri de temizleyecek.

Eğer CS GO FPS düşüşü yaşıyorsanız veya düşmanı görmekte zorlanıyorsanız mutlaka bu kodu kullanmalısınız. Şimdi CSGO kan silme kodu nasıl kullanılır? içeriğimize geçelim.

CSGO Kan Silme Kodu

CSGO Kan Silme Kodu: Clear Decals

Genel olarak, çoğu yeni oyuncu “M”yi en temel tuş ataması olarak kullanır. Bu kod ile oyunda her “M” tuşuna bastığınızda haritadaki kurşun ve kan izleri silinecek. Klavye kontrolünüze bağlı olarak, rahatınıza göre herhangi bir tuşu belirleyebilirsiniz.

Kullanmış olduğunuz bir config dosyası varsa oyuna her girdiğinizde konsolla uğraşmak yerine bu kodları config dosyanıza yapıştırabilirsiniz.

CSGO Kan Silme Kodu: bind m “r_cleardecals”

CSGO Kan Silme Kodu

Shift Tuşu ile Kan Efekti Nasıl Yok Edilir?

Diğer bir varyasyon ise shift tuşu ile haritadaki kan efektini ve mermi izlerini temizlemek. Burada önemli olan nokta, haritayı sürekli butona basarak temizlememeniz, sadece gerektiğinde kullanmanız. Çünkü bölgenizde bir çatışma olsun ya da olmasın, bu tür bilgileri gözden kaçırabilirsiniz.

Shift Tuşu ile Kan Silme Kodu: bind shift “+speed; r_cleardecals”

CSGO Alternatif Kan Silme Kodları

Şimdi gelelim birçok profesyonel oyuncunun kullandığı tuş kombinasyonuna. Çoğu profesyonel oyuncu, oyunun atmosferine daldıklarında tuşlardan birine basarak zaman kaybetmek istemez. Bu nedenle profesyonel oyuncular haritadaki mermi ve kan lekelerini silme komutunu hareket tuşlarına ekler.

  • bind “w” “+forward; r_cleardecals”; bind “a” “+moveleft; r_cleardecals”; bind “d” “+moveright; r_cleardecals”; bind “s” “+back; r_cleardecals”;
CSGO Kan Silme Kodu

CSGO Kan Silme Kodu Fareye Bağlama

Yukarıda bahsettiğimiz aynı nedenlerle farenizin sol tuşuna CSGO clear decals komutu ekleyen oyuncular da mevcut. Çünkü düşmanla çatışmaya girdiğiniz andan itibaren izler hızla silinecek ve bakış açınız her zaman temiz kalacak. Bu iki tuş kombinasyonu profesyonel oyuncular tarafından da tercih edilmekte.

  • bind “MOUSE1” “+attack; r_cleardecals”

CSGO Kan Silme Kodu Nasıl Aktif Edilir?

Clear Decals komutu olarak da bilinen CSGO kan silme kodunu iki şekilde etkinleştirebiliriz. Öncelikle konsolu açıp kodu yazacaksınız ve tuş atamanız gerçekleşecek. Konsolu nasıl açacağınızı bilmiyorsanız, bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  • Oyunun ana menüsünde ayarlar bölümüne tıklayın.
  • Ardından Oyun Ayarları bölümünü seçin ve konsolu açmak için Geliştirici Konsolunu Etkinleştir (~) ayarını tıklayın.
  • Son olarak ESC altındaki ” ~ ” tuşuna basarak konsol menüsünü açabilirsiniz.

CSGO: Autoexec ile Komut Aktif Etmek

Yapmanız gereken ilk şey, CSGO’yu kurduğunuz yeri bulmak. Örneğin, yapılandırma bölümü disk türünüze göre genellikle şöyle olacak:

  • C:\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\CSGO\cfg

Config klasörünü bulduğunuzda, klasörün boş kısmına sağ tıklayarak yeni bir metin belgesi açın ve bu metin belgesine istediğiniz komutu kopyalayın ve adını Autoexec.cfg olarak kaydedin. Bu işlemden sonra CSGO’yu her açtığınızda komutlarınız otomatik olarak Autoexec ile yüklenecek.

Evet, CSGO kan silme kodu kullanma rehberimizin sonuna geldik. Aklınıza takılan kısımları yorumlar kısmında bizlere sorabilirsiniz!

Ayrıca hazırladığımız CSGO FPS Kodu Görme rehberimize ve CSGO Uçma Kodu Kullanma rehberimize de mutlaka göz atın. CSGO’nun Steam sayfasına ulaşmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol