Crusader Kings 3 Royal Court Çıkış Tarihi Açıklandı

Paradox Interactive, Crusader Kings 3 Royal Court genişletme paketinin çıkış tarihinin 8 Şubat 2022 olduğunu açıkladı ve yeni bir fragman yayınladı.

Paradox Interactive, Crusader Kings 3 Royal Court genişlemesinin 8 Şubat 2022‘de çıkış yapacağını duyurdu. Royal Court, Crusader Kings 3 için ilk gerçek içerik genişletme paketi çünkü 2020’den itibaren çıkış yapan Northern Lords ek paketi Nors merkezli lezzet içeriği eklemişti; Medeniyet ve oynanış mekanikleri ile ilgili herhangi bir önemli özellik eklemedi.

Crusader Kings 3 Royal Court

Crusader Kings 3, ana hedefinizin aileyi canlı ve müreffeh tutmak olduğu, yönetici bir hanedan etrafında odaklanan büyük bir strateji oyunu. Bu kolay değil, çünkü hanedanın istilacı ordularla, asi vasallarla ve kilisenin sahip olduğu nüfuzla yüzleşmeniz gerek.

Oyuncunun ayrıca soyuna ve akrabalarının miras alacaklarına dikkat etmesi gerek çünkü ailede ardıllık için bir savaş başlatmak için yalnızca beklenmedik bir ölüm yeterli ve her şey alt üst olur. Oyun şu anda yalnızca PC, Linux ve macOS’ta mevcut ancak Crusader Kings 3, şu anda geliştirilmekte olan PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri ile 2022’de konsollara da gelecek.

Crusader Kings 3 Royal Court Çıkış Tarihi

Paradox, Gamescom 2021’de Crusader Kings 3 için oyuna yeni içerik ekleyecek, özellikle de her liderin prestiji ve bireysel başarıları hakkında Royal Court genişlemesini duyurdu.

Crusader Kings 3 Royal Court genişlemesinin 8 Şubat 2022‘de piyasaya sürüleceği açıklandı. Royal Court genişlemesi, oyun için yeni bir kültür arayüzü, küçük mahkeme pozisyonları ve daha fazlasını ekleyen ücretsiz bir güncellemeyle birlikte başlayacak. Royal Court genişlemesi için yeni bir fragman resmi Paradox Interactive YouTube kanalında yayınlandı.

Crusader Kings 3 Royal Court Neler Sunacak?

CK3’ün Royal Court genişlemesi, oyuna krallığın statüsünün görsel bir temsili olan bir taht odası ekleyecek. Oyuncu, taht odasında mahkeme düzenleyebilir, sorunlarıyla başa çıkmak ve yüz yüze bir şekilde karar vermek için vasallar ve saraylarla görüşmelerine izin verebilir. Taht odasını nadir eşyalarla daha da dekore edecek yetenekli sanatçıları, zanaatkarları ve düşünürleri çekmek için taht odasını daha iyi mobilyalar ve yiyeceklerle yükseltmek mümkün.

Crusader Kings 3 Royal Court ek paketi de oyunun kültür sistemine kapsamlı değişiklikler ekleyecek. Oyuncuların mevcut kültürlerden öğeler alıp yeni bir yaşam biçimi oluşturmak için hibrit kültürler oluşturması mümkün olacak. Ayrıca geleneksel kültürün kurallarından ayrılıp onu oyuncunun isteklerine daha uygun bir şeye dönüştürmek de mümkün.

Royal Court genişlemesindeki taht odası tamircisi, Crusader Kings 3’e daha da fazla drama katacak. Oyunun en çekici yönlerinden biri, kıtaları kapsayan imparatorlukları ve dünyayı saran çatışmaları nasıl alıp akrabalar arasındaki kavgalara indirgeyebileceği. Oyuncular tüm dünyaya ne kadar zengin ve güçlü olduklarını gösterebildikleri için Royal Court, Crusader Kings 3’te hükümdar olarak oynamaya kişisel bir dokunuş katacak.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol