Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Cristiano Ronaldo’dan EA FC 24 Rakibi Oyuna Dev Yatırım

Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, EA Sports FC'ye rakip olarak görülen oynaması ücretsiz futbol oyunu UFL'e 40 milyon dolar yatırım yaptı.

Strikerz tarafından PlayStation 5 ve Xbox Series X / S konsolları için geliştirilen oynaması ücretsiz futbol oyunu UFL (Ultimate Football League), çok önemli bir yatırımcı kazandı. Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, EA Sports FC 24’e dişli bir rakip olması beklenen yapıma 40 milyon dolar yatırım yaptı.

Güney Kıbrıs merkezli stüdyo, Portekizli süperstarın Instagram’da 614 milyon takipçisi olduğunu ve varlığının sadece finansal bir desteğinin ötesine geçtiğini belirtti. Ronaldo, oyunun temel misyonuna uygun olarak UFL’in gelişimini şekillendirmeye aktif olarak katkıda bulunacak.

Ronaldo’dan Futbol Oyunu UFL İçin 40 Milyon Dolar

Ronaldo yaptığı açıklamada, “UFL futbol oyunlarında yeni bir tür haline gelebileceği için bu projenin bir parçası olmaktan heyecan duyuyorum” dedi. UFL’in arkasında, 2016 yılında kurulan uluslararası bir oyun şirketi olan XTEN Limited’in oyun markası Strikerz var.

Cristiano Ronaldo UFL yatırım

Dört bölge ofisinde 200’den fazla kişiden oluşan küresel bir ekibe sahip olan stüdyo, UFL aracılığıyla çevrimiçi futbol simülasyon oyunlarını yeniden tanımlamayı hedefliyor. Strikerz CEO’su Eugene Nashilov, “Cristiano Ronaldo’nun bir ortak ve yatırımcı olarak bize katılması, ileriye doğru atılmış önemli bir adım ve dünyadaki futbol taraftarları için lider oyunu yaratma vizyonumuzun bir kanıtıdır” ifadelerini kullandı.

Sağlam bir oynanış sunmaya, taktiksel bilgi ve oyun becerilerini ödüllendirmeye odaklanan UFL, oyuncuların kulüplerini sıfırdan inşa etmelerini ve şampiyonluk mücadelesi vermelerini sağlayacak. Oyun, pay-to-win mekanizmaları yerine beceriyi temel alan adil bir oyun felsefesini savunuyor. Peki, UFL ne zaman çıkacak? Henüz resmi bir tarih paylaşılmasa da, kapalı beta aşamasının yakında başlaması bekleniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.