Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Spor Oyunu Cricket 22, Seks Skandalı Nedeniyle Ertelendi

Big Ant tarafından geliştirilen Cricket 22, oyunun kapak yıldızlarından birinin karıştığı seks skandalı sebebiyle ertelendi.

Spor oyunu Cricket 22, sürpriz bir nedenden ötürü planlanandan geç bir tarihte çıkış yapacak. Geliştirici Big Ant tarafından yapılan açıklamaya göre oyun, kapak yıldızının karıştığı seks skandalı nedeniyle 25 Kasım’dan 2 Aralık’a ertelendi.

Stüdyo, bu yılki kriket video oyununun kapağında Avustralyalı kriketçi Tim Paine’e yer vermişti, ancak ünlü sporcunun adının bir seks skandalına karışması planları değiştirdi. Big Ant, oyunun imajını zedeleyeceği düşüncesiyle Paine’in görüntüsünü Cricket 22’nin kapağından kaldırmaya karar verdi.

Cricket 22 Çıkış Tarihi 2 Aralık Olarak Açıklandı

cricket 22 seks skandalı

Konuya ilişkin resmi Twitter hesabından bir açıklama yapan Big Ant, oyunun yeni çıkış tarihinin 2 Aralık olduğunu söyledi. Firma ayrıca Avustralyalı kriket yıldızı Pat Cummins’in Paine’in yerini alacağını açıkladı. Kotaku’nun haberine göre eski bir kadın meslektaşına “ahlaksız mesajlar” ve cinsel organının fotoğrafını gönderen Paine, bunu yaptığı için çok pişman olduğunu söyledi.

Öte yandan söz konusu olayın 2017 yılında tekrar yaşandığı bildirildi. 2018 yılında yapılan bir soruşturmanın ardından Paine, kriket otoritesi Cricket Tasmania tarafından görevi kötüye kullanma suçlamasından aklandı. Fakat ünlü sporcu, mesajların kamuoyunda ortaya çıkmasının ardından geçen hafta Avustralya erkek kriket takımının kaptanlığından ayrıldığını açıkladı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.