Corona Virüsünün Aşısının Bulunduğu İddia Edildi

Çin'in Rusya elçisi olan Zhang Hanhui virüsün aşısının bulunduğunu söyledi.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Geçtiğimiz aylar’da bildiğiniz üzere Çin’in Wuhan eyaletinde bir balık pazarın’da çıktığı söylenen yeni bir tip Coronavirüs‘ü saptanmış ve ülkenin Wuhan kentide dahil çevre şehirleri karantina altına alınmıştı. Virüs, Çin’de şiddetini arttırırken, Avrupa ve Asya‘ya da sıçramıştı. Son olarak İran ve Irak’ta görülen virüs için bugün sevindirici bir haber geldi.

Çin bildiğiniz üzere dünya’nın önde gelen süper güçlerinden biri. Üretim anlamında dünya’nın en önde gelen ülkelerinden biri olan Çin’de geçtiğimiz aylarda çıkan Coronavirüs’ü ülkenin çok büyük maddi ve manevi kayıplar açmasına neden olmuştu. Dünya’da üretilen bir çok teknolojik ürün, büyük firmalarında içerisinde olduğu Çin’de üretiliyor.

Ülke genelinde 80.000 kişiye kadar yayılan ve 2600 kişinin ölümüne neden olan Coronavirüs’ü ile ilgili tedavi çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bizim’de haberini yaptığımız, dünyanın önde gelen en büyük e-spor organizasyonlarından biri olan League of Legends LPL, PUBG PGS Berlin olmak üzere bir çok oyun etkinliği Coronavirüs’ünden dolayı ertelenmişti.

Bugün Çin’in Rusya büyük elçisi olan Zhang Hanhui bugün sevindirici bir açıklama yaptı. “Çin’deki bilim adamlarımızın bulduğu ilaç etkisini kanıtladı ve testler başarılı şekilde devam ediyor. İlaca yönelik çalışmaların son kısmının kısa süre zarfında bitirilmesi hedefleniyor ve Şubat sonuna kadar Çin’deki tüm şehirlerde hayat normale dönecek” dedi.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol