Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Corinna Kopf, Twitch’te Yine Banlandı

Twitch yıldızı Corinna Kopf, platforma döner dönmez Twitch'ten yasaklandı ancak yasak kısa sürdü.

Popüler yayıncı Corinna Kopf‘un Twitch’e dönüşü, platformdan yeni yasaklandığı düşünüldüğünde oldukça kısa ömürlü oldu. Kopf, Facebook Gaming’de biraz zaman geçirdikten sonra Twitch’e geri dönmüştü ancak bir süre daha platformda yayın yapamayacak.

Bu, Corinna Kopf‘un yayın hizmetinden ilk kez bir yasakla karşı karşıya kalması değil. Riskli kıyafetler giymenin yasaklanması, birkaç yıl önce yayıncının Twitch’ten ayrılmayı ilk kez düşünmesine yol açtı. Sonunda, siteyle başını belaya sokan bir yıllık klip, kariyerine YouTube’da başladıktan sonra Facebook Gaming’e gitmesine neden oldu. Facebook’ta iki yıl geçirdikten sonra bu Mart ayında Twitch’e geri döndü ve IRL yayınlarıyla hemen başarı görmeye başladı.

Corinna Kopf İlk Kez Yasaklanmadı

Corinna Kopf
Yayıncının yasağı sadece 24 saat sürdü ve yayınlarına geri döndü.

Yayıncının platformla olan ilişkisinin yeniden sarpa sarması sadece birkaç ay sürdü. StreamerBans Twitter hesabı, Corinna Kopf‘un bu yıl Twitch tarafından yasaklanan ve giderek büyüyen popüler yayıncılar listesine katıldığını açıklayan ilk kişi oldu. İlk başta, hesabının botu almasına neyin sebep olduğuna dair herhangi bir belirti yoktu ancak yayıncı, haberin yayınlanmasından kısa bir süre sonra kendi başına nedeni açıkladı.

Kopf kendi Twitter hesabına, Twitch’in neden yasağı aldığını açıklayan mektubunun bir resmini ve tweet’te “ilk kez değil” yazan bir başlığı ve birkaç gülen emojiyi paylaştı. Yayın platformundan gelen mesaj, uygunsuz olduğu düşünülen kıyafetler giydiği için askıya alındığını açıkladı. Corinna Kopf, kıyafetleri nedeniyle yasaklanan tek yayıncı değil.

Platform, Meowko’nun çok özel bir aktivite için ne tür kıyafetler giydiği konusunda oldukça keyfi bir karar olduğu ortaya çıktığı için, sadece birkaç ay önce askıya aldı. Amouranth‘ta bir çok kez platformdan yasaklanmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.