Company of Heroes 3’ün Dinamik Hikaye Sistemi Açıklandı

Company of Heroes 3'teki dinamik hikaye mekaniklerini gösteren ve stratejik katmanın taktik savaşları nasıl etkileyeceğini açıklayan bir video internete düştü.

Relic Entertainment, RTS oyunu Company of Heroes 3‘e adanmış ilginç bir video yayınladı. Video tamamen oyunun dinamik hikaye mekaniğine odaklanmış.

Company of Heroes 3 Dinamik Hikaye Mekaniği

Bu öge, Company of Heroes serisinde yeni bir mekanik. Bu sayede sadece birliklerimize savaşta komuta etmekle kalmayacak, aynı zamanda stratejik düzeyde kararlar da alacağız. Akdeniz bölgesini gösteren haritada kara, hava ve deniz kuvvetlerinin hareketlerine karar vereceğiz. İkmal hatlarını güvenceye almak, casus ağları geliştirmek ve hangi sırayla hedeflere ulaşılacağına ve hangi birimlerin üretileceğine karar vermek gerekecek.

Stratejik haritadaki eylemler, klasik RTS savaşlarının gidişatını etkileyecek ve tüm sistem, her seferinde farklı zorluklarla karşılaştığımız için hikayeyi birçok kez oynamayı mümkün kılacak.

Company of Heroes 3

Company of Heroes 3 Yeni Oynanış Mekanikleri Neler Sunacak?

Stratejik haritadaki oynanış elbette daha büyük ölçekte gerçekleşecek. Oyuncular şirketlere emir verecek. Onların yardımıyla savaşlar yürütecek, kaynakları ve hedefleri ele geçirecek ve düşman tedarik hatlarını kesecek.

Her şirketin kendi birimleri ve becerileri olacak. Ayrıca şirketler, deneyim kazanacak ve benzersiz özelliklere sahip yeni yeteneklerin ve subayların kilidini açmamızı sağlayacak. Bu özelliklerin birçoğunu gerçek zamanlı savaşlar sırasında da kullanacağız.

Company of Heroes 3 stratejik haritasında, şirketlerden bağımsız hareket edebilecek müfrezeler şeklinde daha küçük destek gruplarına da komuta edeceğiz. Ayrıca bu gruplar, savaşlar sırasında durumu etkileyecek. Örneğin, savaş alanının yakınında sağlık görevlileriyle birlikte bir müfrezenin varlığı, görev sırasında birlikleri yenileyecek ve yaralıları tedavi edecek bir tıbbi nakliye aracı kullanmamızı sağlayacak.

Oyun, stratejik ve taktik katmanlar arasında bu tür birçok etkileşim sunacak. Örneğin, savaş kıyıya yakın bir yerde gerçekleşirse ve yakınlarda muhriplerimiz varsa, çatışma sırasında deniz ateşi desteği çağırmak mümkün olacaktır. Dahası, sefer haritasında daha önce belirli bir noktada bir yangın görevi gerçekleştireceksek, daha sonra savaş sırasında çevre buna göre yok edilecektir.

Company of Heroes 3 resmi duyurusu ile birlikte açık alfa testleri de başladı. Testlere katılmak istiyorsanız, resmi web sitesine gitmeli ve kayıt olmalısınız. Eğlence 3 Ağustos’a kadar sürecek. Oyunun tam sürümü gelecek yıl sadece PC’de çıkacak.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol